Článek
Nad přízemní částí s bílou fasádou, osazenou na terénu, je umístěna druhá část obložená dřevem. Architekt bral při navrhování vily v úvahu vyvýšené místo, pás lesa, ale i chod slunce po obloze.
Novostavba tvoří se sousedními dvěma spřízněnými vilami na sousedních pozemcích osobitou triádu.
U manželů Kučerových je horní patro ložnic rodičů umístěno nad vstup, který tím kryje. Patro není propojeno se spodní částí, ale volně na ní pluje. Podobně jako u ostatních objektů je zvýrazněna část schodiště, která tvoří jádro – srdce domu a vystupuje i nad obrys ložnice.
Na hlavní vstup navazují symetricky umístěné místnosti pracoven a dětských pokojů s vlastními koupelnami.
Za vstupní chodbou se nachází centrální prvek domu. Jde o výrazné elipsovitě tvarované schodiště, v horní části prosklené ve tvaru velké čočky, kterou pronikají světelné paprsky přes všechna podlaží až do suterénní části.
V přízemí je schodiště součástí velké obytné místnosti s kuchyní a vznášejícím se tělesem krbu.
Prosklené stěny obývacího prostoru propojují interiér s krytou terasou v zahradě. Z provozních důvodů byly plochy zahradního bydlení dodatečně zakryty prosklenými posuvnými stěnami.
V patře domu je proti schodišti umístěna chodba, ze které se vstupuje do ložnice rodičů s koupelnou a do velkého obytného prostoru s výhledem na okolní krajinu s dominantou hory Žalý.
Exteriér domu je působivý a promyšlený, stejně tak interiér. Výsledná podoba vily je výsledkem spolupráce autora s osvícenými investory; díky takové spolupráci vzniklo ojedinělé soudobé dílo.