Článek
Na východní straně se za vstupem do vily nachází předsíň, která vede do hlavního podlaží v úrovni patra. V něm je prostor, který zahrnuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyni. Z ní je přístupný balkón.
Jižní stěna prostoru je na plnou šířku a výšku prosklena v posuvných ocelových rámech. Některé kusy nábytku v domě navrhl sám architekt. Jde například o akvárium, skříně, knihovnu, jídelní stůl, kuchyni a stojací lampy.
Na střeše nechybí dřevěný vyhlídkový altán. Spodní podlaží obsahuje ložnice, hostinský pokoj a koupelnu, oddělené úzkou chodbou od užitných prostor.
Terén parcely je terasovitě upravený, osázen trávou a skalničkami a doplněn na horním konci bazénem, na spodním pergolou.
Architekt usiloval o vytvoření „malého domu, který nebude působit jako malý“ a který nebude jen zapadat do daného prostředí, ale bude z něj vyrůstat.
Základní plocha stavby představuje přibližně dvacetinu z rozlehlé parcely. Komorní měřítko vyžadovalo úsporné a jednoduché řešení při maximálním využití mimořádných hodnot lokality, hlavně co se týče výhledů jak do volné přírody, tak i na široké městské panorama.
Stavba se nachází v nejteplejší lokalitě Brna, dům lze tedy úsporně vytápět. Celková střídmost a některé detaily i materiály jsou jemnými připomínkami brněnského funkcionalismu, ovšem podřízené autorskému rukopisu architekta.
Petr Pelčák je spoluzakladatelem volného architektonického sdružení Obecní dům Brno, jehož se stal předsedou.
Spolu s architektem Petrem Hrůšou také založil Ateliér Brno, který v Brně projektoval a realizoval kromě soukromých rodinných domů například polyfunkční dům E - pasáž na Josefské ulici, rekonstrukci Denisových sadů, přestavbu Úřadu městské části Brno-Komín nebo obchodně společenské centrum Galerie Vaňkovka.