Článek
Jestli chcete, aby v interiéru vynikly rostliny, tak je v první řadě musíte povýšit na hlavní dekoraci. Vyhněte se proto výrazné barevné výmalbě i tvarově dominantnímu nábytku. Vsaďte naopak na klasickou bílou nebo na tlumené přírodní tóny a na jednoduché zařízení. Prim budou hrát zejména kousky ze dřeva, bambusu a stolky s kamennými deskami.
Zajímavým tipem jsou i lustry s květinovými prvky. Při rozsvícení rostliny ať už živé nebo umělé bezpochyby upoutají pozornost.
Velkou službu vám udělají dekorace inspirované herbářem, které si můžete i sami vyrobit. Stačí si natrhat pár květin, vylisovat je, vytvořit z nich hezké kompozice a vzniklé rostlinné dekorace pak nechat zasklít.
Chcete-li doma navodit dojem botanické zahrady, měly by se rostliny stát nejvýraznějším prvkem, který v interiéru zaznamenáte. Nebojte se jich proto uplatnit větší množství. V tomto případě platí, že více je doopravdy více. Velkou službu vám udělají několikanásobné květináče a vázy, a pokud jimi nedisponujete, stačí jen umístit několik samostatných vedle sebe.
Prim budou hrát i popínavé rostliny, které dovedou obrůst nábytek nebo nepotřebné police. V kurzu je vistárie, potos, voskovka nebo břečťan. Popínavé rostliny se při dobré péči rozrostou do velkých délek a dovedou zútulnit třeba i tmavé rohy místností.
Abyste dekorativní charakter popínavých rostlin ještě více podpořili, můžete jim v interiéru pomoci i speciálními nástěnnými klipy, skobami a očky, kterými je můžete provléct, vždy když bude výhonek dostatečně dlouhý, aby stěnu zkrášlil. Dosáhnete tak efektu působivé zelené stěny.
Efektní budou i zavěšené rostliny, ať už jde o kokedamy (pokojové rostliny v mechových koulích) nebo jen o klasické zavěšené květináče.
Může se vám hodit na Seznamu: