Článek
Stávající strukturu tvořila konstrukce z pilířů a trámů z lepeného lamelového dřeva, tzv. glulamu, spojených ocelovými deskami. Architekti ze studia Bates Masi + Architects se tedy přidrželi stylu původní stavby, ale přidali nový konstrukční a designový prvek - tenký kovový plát.
V místě s velkým rizikem hurikánů a silných větrů bylo třeba volit takové materiály, které budou dostatečně odolné. I to bylo důvodem, proč architekti zakomponovali ocelové pláty. Umožňují totiž s menším množstvím hmoty i hmotnosti dosáhnout potřebné pevnosti.
Navíc pláty bylo možné na některých místech přiznat a povýšit je na designový prvek. Obzvláště ty, které jsou perforované, takže propouštějí světlo a působí odlehčeným dojmem. Je z nich vyrobeno například schodiště, poličky, sedadla, pracovní plochy nebo lustr v jídelně.
Architekti si pochvalují, že si díky tomuto materiálu mohli nechat vytvarovat všechny potřebné prvky na místě. Takže nebylo nutné dovážet každý komponent zvlášť a odjinud. Tím se ušetřily nejen zbytečné náklady, ale - v širším měřítku - i životní prostředí.
Ani v přístavbě ovšem nechybí hlavní materiál z původního domu, jímž je dřevo. Architekti je využili na podlaze, na stěnách i na stropech. Dřevo je jasným spojujícím prvkem mezi oběma částmi.
Současná dispozice objektu se díky přístavbě radikálně změnila a majitelé mají teď dvojnásobné množství prostoru - celková plocha podlah činí 288 m². Do domu se vstupuje po schodech do prvního patra, kde je kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Zhruba v centru celého prostoru je schodiště, po němž se sestupuje do přízemí, které má mnohem více soukromý charakter. Právě tam se nachází ložnice majitelů s přilehlou šatnou a koupelnou, i dva pokoje pro hosty s další koupelnou, z níž se vychází k venkovní sprše.