Článek
Zajímavostí přístavby je přístup architektů k danému úkolu. Namísto toho, aby se snažili vzhled přístavby co nejvíce přizpůsobit vzhledu původní budovy a předstírat, že jde o jeden celek, cíleně dávají najevo, že jde o různorodé prvky.
Původní krychlový tvar domu nabídl myšlenku stavebnicových kostek, a tak nový dům nyní vypadá, jako kdyby někdo pospojoval několik různě barevných dílků dohromady.

Domu přibyl podlouhlý kvádr na úrovni přízemí a malá kostka v prvním patře.

Architekti přesunuli hlavní vchod do domu z jeho boku na stranu směřující k ulici.
Součástí změn, jimiž dům díky přístavbě prošel, bylo přesunutí hlavního vchodu. Zatímco v původní podobě se vstupovalo ze strany směřující do zahrady, nově se vchází do domu ze strany od ulice. Tato cesta je samozřejmě mnohem kratší, přímočařejší, a tudíž i přirozenější.

Zadní strana domu

Denní zóna domu se díky přístavbě příjemně zvětšila a prosvětlila.
Směrem do zahrady ponechali architekti jen boční vstup v podobě posuvných prosklených dveří, jimiž se vychází na nově vybudovanou terasu.

V přízemí je propojena kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem do jednoho celku.

Přístavba v prvním patře umožnila vytvořit v sousedství rodičovské ložnice prostornou, světlou koupelnu s velkou vanou.
Přístavbou, jež domácnost rozšiřuje o 42 m2 plochy, se změnil i způsob využívání interiéru. Podlouhlý kvádr, který přibyl na úrovni přízemí domu, slouží jako vstupní hala a obývací pokoj, který významně rozšiřuje denní zónu domu.

Původní podoba domu
Na úrovni prvního patra tvoří přístavbu již jen menší krychle, díky níž k původní ložnici rodičů a dětskému pokoji přibyl ještě jeden nový pokoj. Vedle ložnice rodičů pak mohla vzniknout pěkná velká koupelna.

Suterén

Přízemí

První patro
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.