Ať už na zahradě, terase, balkóně, nebo přímo v přírodě - s potěšením organizujeme rodinné sešlosti, grilovací party nebo pikniky. To vše za vydatné asistence grilů, pánví, hrnců a dalších pomůcek. Stačí už jen zvolit osvědčené tipy na vhodnou úpravu masa, sýrů, ovoce a zeleniny, marinády a přílohy. A přidat i historky z vydařených grilovacích party.
Článek
Grilovací tipy
Nikdy negrilujeme maso právě vytažené z chladničky! Necháme jej minimálně 30 minut při pokojové teplotě, zabalené ve fólii nebo přikryté poklicí. Uhlí v grilu rozložíme tak, abychom vždy měli chladnější místo na přesunutí jídla, bude-li teplota příliš vysoká. Nešetříme na kvalitním dřevěném uhlí, abychom neznehodnotili potraviny, jejichž příprava nám dala tolik práce.
Při manipulaci s tekutými či tuhými podpalovači používáme jen přiměřené množství a držíme se v bezpečné vzdálenosti. Grilování potřebuje svůj čas a přiměřenou pozornost. Při grilování používáme kvalitní speciální nástroje z nerezové oceli s dlouhou rukojetí kvůli snadnému omývání, dbáme na svou bezpečnost. Krátce před grilováním potřeme potraviny zlehka olejem, tím zabráníme přichytávání k roštu.
Maso nepropichujeme nožem ani vidličkou, bylo by vysušené. Využíváme efekt nepřímého grilování, kdy teplo cirkuluje pod kulatým uzávěrem a maso se tak zvolna griluje i stranou odvrácenou od uhlí. Častým zvedáním víka grilu uniká teplo, i když teplotu máme vždy pod kontrolou, třeba s digitálním teploměrem. Máme-li gril venku, vždy jej po použití pečlivě přikryjeme do voděodolného obalu, který ale propouští vzduch.
Elegantní, výrazné, nevšední a nenáročné trvalky se těší velké oblibě. A není se čemu divit. Známe 10 důvodů, proč se vyplatí dlužichy (heuchery) pěstovat.
Jak by bylo na světě krásně, kdyby nebylo štípání dřeva, říkáte si možná každý rok v období blížícího se podzimu. Máme pro vás ale dobrou zprávu: pokud nejste...