Článek
Není to přitom nějaká filmová atrapa. Všechny stavby jsou z poctivého dřeva, se šindelovými i doškovými střechami, některé jsou kompletní a funkční, jiné „rozbořené”.
Mladý Brit do stavby investoval několik miliónů liber. Dle vlastních plánů vytvořil chátrající vísku v koloniálním stylu 18. století, částečně zplundrovanou a částečně stále ještě obývanou piráty. I proto je jednou z mála fungujících budov hospoda s názvem Černý dublon.
Dalšími použitelnými objekty na ostrově jsou dům pro hosty a také chýška na pláži s palmami.
Rozlohou nevelký ostrůvek Challis (na délku měří něco kolem 110 metrů) ležící uprostřed jezera je velice malebný. Protéká jím potůček, nechybí tu maličké jezírko, a dokonce ani malý vodopád.
Šedesátiakrový pozemek, kde se jezero nachází, koupil v roce 1970 dědeček stavitele vesničky John Dickerson za účelem těžby písku a štěrku. Později začal proměňovat jezero v místo, jež by rodina využívala k rekreaci. Když zemřel, rodina prodala některé své společnosti a bylo rozhodnuto, že takto získaných 50 miliónů liber padne na vytvoření ostrova uprostřed jezera a jeho zařízení k rekreačním účelům.
Plán měl realizovat právě James Challis, vnuk Johna Dickersona. Ten se snažil pirátskou vesničkou uctít dědovu památku. Pro jeho opomenutí se stavebním povolením mu v některých britských novinách začali říkat „Pirát z Cambridgeshire”.