Článek
Před zahájením rekonstrukce nebo zařizováním nové koupelny by si každý měl důkladně rozmyslet, co od této místnosti očekává, jaká její zařízení bude v praxi opravdu využívat a zda ji chce používat i pro relaxaci.
"Hydromasážní systémy si dnes můžete nechat zabudovat do jakékoliv vany, kterou si pro svou novou koupelnu vyberete, a díky příznivým cenám si hydromasáž může dovolit prakticky každý," říká Radovan Hruška ze společnosti Sapho koupelny.
Oblíbená je perličková masáž, která vytváří lázeň se závojem jemných perliček, které doslova obalí vaše tělo a dokonale promasírují jeho povrch včetně nervových zakončení v celé pokožce. Gejzíry bublinek vhání do vody mikrotrysky ze dna vany.
Vodní masáž je určena pro každého. Foto Sapho koupelny
Kromě perličkové lázně si můžete dopřát masáž většími tryskami, které vypouští pulsující proudy teplé vody z boků vany, nasměrované přímo proti bolestivým místům na těle. Směr těchto trysek si navíc můžete individuálně nastavit přímo z vany. Cíleně si tak uvolníte ztuhlá záda, bolavé klouby nebo promasírujete chodidla.
Jednou z novinek, která dodává vodní masáži nový rozměr je chromaterapie , kerá využívá účinků barevného světla. Do vany lze nainstalovat LED diody, které mohou kouzlit s barvami- se automaticky se proměňovat v pravidelných intervalech nebo je můžete zastavit na své na své oblíbené barvě.
Tipy pro správnou koupel
Kak si lázeň dokonale užít a mít z ní opravdu maximální požitek? Poslední jídlo před koupelí byste si měli dát nejpozději dvě hodiny předtím.
Ideální teplota vody je teplota lidského těla, tedy ne více než 37°C, doporučená doba hydromasáže je 15 minut; podle toho, jak se cítíte, můžete v bublinkách spočinout až půl hodiny.
Pozor ale při vylézání z vany na přílišné uvolnění svalů! Po koupeli si ještě pět až deset minut vklidu poležte a nechte doznít účinky hydromasáže.