Článek
Základním kamenem je v tomto interiéru bezesporu bílá barva. Ta je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti. V jídelně vyvolává dojem chladu a vzbuzuje dojem, že hostitel je perfekcionista. Pro tento interiérový styl je ideální, když mají plochy nejen bílou barvu, ale i oblé hrany a jsou v provedení moderních materiálů.
Hodí se pro servírování makromolekulární kuchyně
V interiéru inspirovaném chemickou laboratoří se vám budou nejlépe servírovat delikatesy makromolekulární kuchyně, právě ty totiž připomínají alchymistické výtvory. Zážitek z jejich servírování takto zařízená jídelna jen umocní.
Aby stůl nepůsobil nudně, je třeba bílou plochu oživit výraznými doplňky. Ideální jsou oblé tvary v podobě baněk a materiály jako sklo nebo porcelán. Platí, že čím sytější a výraznější barvu zvolíte, tím lépe.
Rozhodně se vyhněte jakémukoliv vzorování a dekorování. Tvary musí být jasné a s ozdobami se vyplatí šetřit.
Inspirativní organické tvary se uplatní zejména na sedacím nábytku. Pokud hledáte inspiraci, najdete ji u skandinávského designéra Arne Jacobsena, který navrhl podobných kusů celou plejádu. [celá zpráva]
Zajímavým oživením v jídelně se může stát třeba sedací souprava imitující molekulu. Ta pobaví a díky důmyslnému systému ani nezabere příliš místa.
Základem je v tomto stylu jednoduchost. Stolování proto prospěje, zvolíte-li co nejméně doplňků a barev. Bílá barva by opravdu měla zůstat dominantní.
U dekorací se nezapomeňte inspirovat formami laboratorních pomůcek. Nálevky, baňky a různé velikosti misek budou působit stylově a nápaditě.
Takto zařízenou jídelnu ocení hlavně mladší generace a milovníci nevšedních tvarů a designu.