Článek
Autor známý svým vizionářským přístupem k architektuře používá pro nový druh ekologicky, energeticky a ekonomicky samoudržitelných výškových staveb pojmu farmodrapy (farmscrapers).
Šestice oblázkových "mohylek" reprezentuje jeho pojetí města, jako místa, kde každá z budov poskytne svým obyvatelům nejen důstojné podmínky k bydlení, ale také prostředí, kde budou pracovat, pěstovat suroviny pro svou obživu a kde budou mít i dostatek možností, jak trávit chvíle svého odpočinku. Cílem je snížit potřebu lidí cestovat tím, že veškeré jejich potřeby budou soustředěny do jednoho objektu.
Každá z věží by měla vyprodukovat přesně tolik potravin a energie, kolik sama spotřebuje, eventuálně o něco víc. Samozřejmostí je využívání energie slunce a větru, totální recyklace všech odpadů, které se v každé věži vyprodukují a samozřejmě tedy i produkce výhradě recyklovatelných surovin a zboží.
Jednotlivé oblázky, jichž je v jedné věži naskládáno až 22, představují skutečné eko-čtvrti v tomto modelu vertikálního města. Každý dvoupodlažní oblázek obepínají ocelové prstence, které jsou připojeny k centrálnímu sloupu pomocí speciálních nosníků zaručujících flexibilitu.
Středový sloup pak funguje nejen jako páteř budovy, ale především jako hlavní dopravní tepna pro obyvatelstvo i pro zboží, které tudy poplyne všemi směry a bude odtud snadno distribuovatelné do všech částí objektu.