Článek
Zdá se, že tamní novináři při zjištění, že je byt na prodej, ihned popadli kalkulačky a začali divoce počítat i ty nejnesmyslnější položky. Vše zahájili určením ceny za metr čtvereční, což je v tomto případě 168 460 korun (5130 liber). Odtud byl už krůček k propočítávání cen jednotlivých místností.
Hlavní ložnice vychází na 98,5 miliónu korun, což je podle britských médií 17krát více, než průměrná cena celého bytu v Anglii nebo Walesu. A samozřejmě nechybí ani sdělení, že koupelna tohoto bytu stojí 8 865 000 korun.
Okna čtyřložnicového bytu nabízejí panoramatický výhled na náměstí. Stěny jsou obloženy bílými panely, jejichž okraje zdobí zlaté lineární vzory. Stropy mají bohaté štukování. Tam, kde nejsou bílé stěny, nastupují luxusní dřevěné obklady, jejichž řemeslné provedení je doslova na mistrovské úrovni.
Designéři při návrhu interiéru často pracovali se zrcadly. Obložili jimi některé stěny v kuchyni, ve vstupní hale i v dalších částech bytu. V bytě je na zakázku navržená parketová podlaha.
Dvojitá vstupní hala má úctyhodných 13 metrů na délku. Na každém z jejích konců je velký mramorový krb a na jižní straně hned pět velkých oken.
Jídelně s velkými okny vévodí elegantní stůl se skleněnou deskou pro desítku stolovníků. Nad ním visí rozložitý křišťálový lustr.
Také kuchyň - kde se zároveň snídá - je navržena na zakázku, přičemž je vybavena špičkovými spotřebiči značek Gaggenau a Miele.
Byt má i útulnou místnost s domácím kinem, kde se člověk pohodlně zaboří do sedačky, pustí si svůj oblíbený film a takříkajíc zapomene na okolní svět.
Příčinou tak závratné finální sumy je fakt, že ceny nemovitostí jen na Grosvenorském náměstí vzlétly od roku 2000 o zarážejících 310 procent. Tím se stalo nejdražším náměstím Londýna.