Článek
Do soutěže se letos přihlásilo 256 autorů s 231 pracemi z 12 univerzit a vysokých škol a z 16 vyšších odborných škol a středních odborných škol. U vítěze porota velmi ocenila ekologičnost návrhu.
„Stohovatelná stolička Seno je příkladem experimentálního přístupu k nábytkovému designu. Porota oceňuje zpracování přírodního materiálu pro vytvarování sedáku. Ten je kompletován jednoduchou konstrukcí podnoží z ocelové kulatiny, která je vtipně osazena bez spojovacích prvků," uvedl architekt Jiří Kočandrle, předseda mezinárodní poroty.

Stolička byla vylisována za vysokého tlaku ve formě. Hlavním materiálem, ze kterého je vyrobena je seno.
Cenu Junior letos získala Anežka Müllerová, která okouzlila foukanými skleněnými mísami s názvem Akupunktura. Cenu podle Milana Hlaveše, místopředsedy mezinárodní poroty a vedoucího sbírky skla a keramiky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, obdržela za rafinovanou hru s dekorem využívající specifické vlastnosti skleněného materiálu.
Oceněna byla i za propojení optických a haptických (hmatových) efektů, které dílu přidávají na zajímavosti, ale neubírají na užitné hodnotě.

Anežka Müllerová z Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy Nový Bor je oceněna za foukané skleněné mísy.
Udělena byla i řada dalších cen. Konkurence byla letos opravdu veliká.

Huy Pham z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem má cenu ředitelky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze za elegantní nádobí ze simaxového skla s vysokou teplotní a chemickou odolností.
Práce studentů hodnotily tři nezávislé poroty. Vysokoškolská porota, středoškolská porota a národní porota, která byla složena z kurátorů muzeí, nezávislých expertů a profesionálních designérů ČR.
Celkem hodnotila studentské práce více jak padesátka profesionálních vysokoškolských a středoškolských pedagogů, designérů, architektů a kurátorů designu.
Letošní ročník národní studentské ceny vypsaly Design Cabinet CZ, Moravská galerie v Brně a Slovenské centrum dizajnu.