Článek
Při návrhu zařízení dvoupodlažního bytu o celkové ploše 116 m² designérky využily veškeré cenné architektonické prvky, jimiž se pyšnil. Návštěvník tak například v obývacím pokoji může ocenit stěny vymalované v chladné, světle šedé barvě, na nichž je jasnou bílou zvýrazněna bohatá štuková výzdoba.
Stejně tak ve všech místnostech zůstaly zachované nádherné, mramorem obkládané krby, jež tvoří neodmyslitelnou součást starých anglických interiérů.
Do takového prostředí pak obě dámy velice pečlivě navrhly a vybraly kus po kusu veškerý nábytek a vytvořily tak harmonický prostor, kde moderní prvky nevytvářejí prvoplánový kontrast nového ke starému, ale historického ducha bytu promyšleně odlehčují a osvěžují.
Příkladem je čalouněná temně modrá sedací souprava, jež je ústředním prvkem obývacího pokoje a je vyrobena sice v moderním tvaru, ale s potahem z tradičního historického materiálu, jímž je samet. Na ni navazují černé kovové židle u kruhového stolku vedle kuchyně. Ty mají sedáky ze stejného materiálu a ve stejné barvě, hravá opěradla ovšem připomínají růžové bonbony marshmallows.
V organické směsi nábytku je možné objevit kusy moderních značek i starožitné, od přečalouněných křesel Halabala až po konferenční stolek s deskou z mramoru.
S ním hezky koresponduje polstrovaná lavice s chlupatým koženým povrchem v narůžovělé barvě, kterou navrhly samy designérky.
Odlehčení interiéru pak napomáhá kolekce moderních obrazů buď nezarámovaných, nebo zasazených v prostém minimalistickém černém rámu. Moderní jsou rovněž prakticky veškerá svítidla v bytě.
Obývací pokoj s jídelnou a kuchyní jsou tak, jak to jen původní dispozice bytu umožnila, propojeny v moderním duchu do společného prostoru.
Volba omezeného počtu kusů nábytku v těchto místnostech ukazuje, jak vhodně zvolený mobiliář v malém počtu může podpořit dojem, že je místnost větší.
Z hlavního podlaží se po schodišti vymalovaném v tmavě šedé barvě sestupuje do spodního patra, kde je dvojice soukromých pokojů.
Hlavní ložnice bytu má stěny vymalované v zelenkavé barvě, jež je hezkým podkladem pro výraznou tmavohnědou polstrovanou pelest postele a s ní ladící dřevěné noční stolky.
V podobných barvách je zařízen i pokoj pro hosty, jen pelest postele je subtilnější a tmavší. V tomto pokoji se rovněž host nesetká se šedou, ani červenou barvou, jimiž designérky ozvláštnily hlavní ložnici.
Může se vám hodit na Firmy.cz:
Anketa
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.