Článek
Podmínky na Elbrusu jsou pověstné svou drsností. Bylo proto zřejmé, že se standardním hotelem nelze v projektech počítat. Komplex budov, z nichž většina má tvar tubusů, leží na výstupové trase hory, na jižní části obrovského ledovce, jen pár set metrů od slavné horské boudy Prijut 11, kterou v 90. letech minulého století zničil požár.

K osvětlení celého komplexu jsou využívány pouze zdroje LED.

Hybridní energetický systém používá několik různých zdrojů energie. Samozřejmě mezi nimi nechybí solární. - Střechy všech budov jsou z části pokryty panely.

Komplexu rozhodně nelze upřít elegantní vzhled, který nijak nenarušuje krásu okolních hor.

Interiér ubytoven hotelu. Také si takhle představujete letadlo s lůžkovou úpravou?

Restaurace má spoustu velkých oken nabízejících úchvatné výhledy.
Základním cílem Italů byl maximální výkon z hlediska energetické účinnosti, naprostá soběstačnost nové „osady” a samozřejmě pohodlí. Vysoce účinné skořepiny, společně s osvětlením na bázi technologie LED, podlahové vytápění a systém vnitřní úpravy vzduchu přispěly k dramatickému snížení energetických nároků.

Obejkt s toaletami a sprchami.
Energii dodává samostatný hybridní systém využívající několik různých zdrojů. Čistírna odpadních vod byla - podobně jako ostatní zařízení - speciálně navržena pro práci ve vysoké nadmořské výšce a umožňuje téměř úplně rozložit organické nečistoty, které by jinak brzy začaly zamořovat okolní prostředí.
Fungování celého systému je navíc regulováno i kontrolováno na dálku, přes satelit.

Na nákresu hotelu chybí jedna z technických budov. Dva tubusy slouží ke spánku a společenskému životu během dní. Jedna téměř tubusovitá budova funguje jako restaurace s kuchyní. V hranaté jsou ukryty toalety, sprchy a technologické zázemí.