Článek
Dekorační parohy, samorosty, dojímavé sošky jelenů, srnek a koloušků byly velkým hitem interiérů éry socialismu. Objevovaly se hlavně v obývacích pokojích, ale nevyhnuly se ani ložnicím. Líbivý motiv si brzy získal status typického kýče.
Preparované lebky zvěře s parožím dnes působí v obytných interiérech morbidně. Dnes se tento po dlouhou dobu zatracovaný motiv opět vrací. Má ale jinou designovou podobu.
Lovecké trofeje zmíněné dekorace a nábytek připomínají jen lehce, zpravidla jim vévodí zcela jiný neživý materiál. Dekorace jsou jednoduché a působí vzdušně, čistě a uměřeně.
Trofeje i jejich imitace mají na první pohled upoutat
Lovecké trofeje s parohy měly v interiéru demonstrovat lovecké úspěchy svých majitelů. Jde o podobně prestižní objekt, jako jsou třeba sportovní poháry nebo diplomy.
Ten, kdo trofej získal, je na ni zpravidla hrdý a chce ji ukázat i návštěvám a vystavit ji k obdivu. Proto byly trofeje zpravidla umísťovány na dobře viditelná a reprezentativní místa ve společenských prostorech.
Ideální je trofeje umístit na čistou zeď. Nebojte se také výrazných barev, které na první pohled upoutají a dodají na zajímavosti. Oživit jimi můžete i obyčejné trofeje paroží na dřevěné řezbované nebo hladké podložce, které pak dobře zapadnou do pokojů mladších generací.
Tyto prvky můžete umístit i do koupelny, kuchyně nebo ložnice. Pak bude hned jasné, že mají působit hravě a originálně.
Interiérové doplňky s prvky loveckých trofejí se hodí do moderních interiérů zařízených v minimalistickém i industriálním stylu, kde vyniknou jako originální a výrazné solitéry.
Nejlépe ale zapadnou do interiéru v retro stylu šedesátých až osmdesátých let, kterému dodají na stylovosti.