Článek
Například společnost Albixon zaznamenala už v dubnu na českém trhu meziroční navýšení poptávek o zhruba 200 %, stejně tak eviduje nárůst počtu objednávek ze zahraničí o 10 %. Zájem je o bazény napříč celou republikou, jedná se jak o rodinné zahradní bazény, tak o bazény pro rekreační objekty.
„Velké množství zákazníků dle svých slov o vlastním bazénu uvažovalo již delší dobu, a tak současnou situaci berou jako hlavní podnět pro to, aby svůj dlouholetý sen konečně uskutečnili,“ říká František Petrášek, obchodní ředitel firmy Albixon.
Vlastnictví bazénů, zejména těch větších rozměrů, však naráží na chudnoucí vodní zdroje. Výrobci proto nabízejí možnosti takové údržby vody, díky kterým vydrží v bazénu několik sezon. Při zazimování se pak voda odpouští pouze z přelivového žlábku a potrubí, u skimmerového bazénu pouze z potrubí. Uvnitř se tak zachovají zhruba 2/3 objemu vody.
Domek i s efektním bazénem si muž v džungli postavil takřka holýma rukama
Zkuste slanou vodu
O slanou dezinfekční úpravu vody se postará solonizační jednotka. Slaná voda nedráždí pokožku ani oči, koncentrace soli je v ní zhruba 10x nižší než u mořské vody.
Pozor! Sůl se nepřátelí s kovy, pokud máme ve stávajícím bazénu nějaké kovové součástky (žebřík, výměník, elektrický ohřev), bude potřeba je vyměnit za plastové nebo titanové.
Anketa
Základem je kvalitní filtrace
Voda v bazénu může vydržet i několik sezon. Podmínkou k tomu je ovšem zvolit vhodný typ filtrace a bazénové chemie.
„O bezpečné koupání v čisté vodě se postará bazénové chemie, která vám pomůže udržet vodu v bazénu bez různých mikroorganismů. V sortimentu obchodů se setkáte s bezchlorovými a chlorovými přípravky. Používají se k čištění, jako prevence proti řasám, k úpravě pH nebo k zazimování,” vysvětluje David Benda ze společnosti Hornbach a dodává:
„Spolu s bazénovou chemií je důležité zároveň používat i bazénovou filtraci. Do menších bazénů vám stačí tzv. kartušová filtrace, do těch větších pak filtrace písková. Některé bazény se prodávají už v setu s filtrací”.
(nes)