Článek
Byt má celkovou plochu 42,9 m2. Nejdůležitějším bodem jeho rekonstrukce byla dispoziční úprava koupelny. Měl se do ní vejít sprchový kout, WC, malé umyvadlo a pračka s horním plněním, což bylo v původní podobě nemyslitelné.
Lenčin manžel na počítači nejprve vytvořil návrh jednotlivých částí bytu a pak se pustili do práce.
„Nakonec jsme celý prostor zvětšili na úkor kuchyně, která si ale i na malý byt zachovala pořád poměrně velkorysou plochu,“ píše čtenářka Lenka.
Při zařizování kuchyně bylo třeba v prvé řadě vzít v potaz zvyklosti jejího budoucího uživatele. Manželův otec po celý život vařil na plynu, a proto varná deska s plynovými hořáky byla automatickou volbou.
Za ní je na stěně skleněný panel s nalepenou fólií na rubové straně, který celou kuchyň velmi hezky oživuje a zároveň chrání stěnu.
Obývací pokoj slouží i jako ložnice. Nově vybudovaným prvkem je v této místnosti velká vestavná skříň. Ta má stejnou povrchovou úpravu jako linka v kuchyni. Zbývající nábytek si majitel přestěhoval z původního bydliště.
„K bytu patří ještě komora, která ale není jeho součástí. Je na stejném patře, vedle vchodu do dalšího bytu. Komora je velká a bylo možné do ní schovat vše, co nemělo být v bytě vidět,“ doplňuje čtenářka.