Článek
Hlavním záměrem architekta bylo vnést do interiéru původní materiál stavby formou přiznání stávajících konstrukcí. Architekt se zbavil zbytečných příček, které rozdělovaly a značně komplikovaly vnitřní členění bytu. Podařilo se mu tak otevřít dispozici, vytvořit vzdušný moderní prostor, jenž reflektuje současné trendy návrhu interiéru.
Do budoucího pracovního prostředí se tak nově a nerušeně rozlévá přirozené denní světlo, během celého dne, neboť orientace bytu je východ/západ.
Domov Jana Hřebejka je autentický, barevný, plný knih a obrazů
Nové rozčlenění bytu
Centrální část bytu tvoří pracovní prostor. Doplňuje ji noční zóna s prostornou koupelnou. Hlavním dělicím prvkem je nábytková konstrukce s transparentní výplní, která nahrazuje příčku. Tím vyniká rozměr otevřeného, kontinuálního prostoru.
Dominantní prvek v interiéru
Prvními materiály, jichž si návštěvník bytu všimne, jsou přiznané cihlové zdivo a trámová konstrukce s dřevěným záklopem. Mimochodem při jejím obnažení na architekta čekalo překvapení v podobě existence ocelových nosníků. Jak zjistil, ty jsou součástí konstrukce nástavby na obytném domě, která byla realizována v minulosti.
Propojujícím prvkem obytného prostoru bytu je dřevěná podlaha uspořádaná do stromku. Staroměstský nádech je cítit i v návrhu koupelny, kde se mísí moderní design s nadčasovým bílým cihlovým obkladem. Do prostoru zapadají precizní truhlářské prvky vyrobené na míru. Prostoru dominují světlé barvy a přírodní materiály, přičemž důraz je kladen na minimalismus a čistotu nových prvků.