Článek
Schwarz projektoval v Praze ve dvacátých a třicátých letech 20. století hlavně vily, činžovní domy, ale nevyhýbal se ani rekonstrukcím starších objektů.
Jím navržená patrová podsklepená vila se zahradou byla vestavěna do svažitého terénu u severozápadní strany Bendlovy ulice.
V suterénu bylo umístěno běžné technické zázemí domu s kotelnou, sklepy, prádelnou a v části vystupující nad terén byl i správcovský byt.
Ústřední společenskou místností přízemí byla obytná hala s krbem ve východní části. Z haly byl přístupný pánský pokoj a jídelna s úzkou předsazenou terasou. Nechybělo zalomené schodiště vedoucí na centrální schodiště propojující jednotlivá podlaží domu.
Vstup z kuchyně do jídelny vedl linkou
Společenské místnosti obklopovaly z jihozápadu místnosti provozní se šatnou, toaletou a kuchyní se spíží. Nápaditě byl vyřešen vstup z kuchyně do jídelny, který vedl kuchyňskou vestavěnou linkou.
V mezipatře byla sluneční terasa a nad vstupem hostinský pokoj. Ústřední místností soukromé části domu v patře byla šatna, ze které byl přístup do pokoje rodičů, jejich synů, dcery a dále společné koupelny. Toaleta byla v patře vestavěna do prostoru u schodiště.
V podkroví byl ještě pokojík služebné prosvětlený pultovým vikýřem. Nad hostinský pokoj byla umístěna terasa s plochou střechou, kterou vynášejí betonové sloupy. Oplocení pozemku se dochovalo v původní podobě s žulovými sloupky.
V září 1938 byli Rosenbachovi donuceni opustit Liberec a vila jim byla zabavena ve prospěch Velkoněmecké říše. Do vily se nastěhoval říšský komisariát. Pod jeho záštitou byly provedeny úpravy suterénu, na zahradě tehdy přibyl zahradní domek s garáží. Po válce byla vila rozdělena na tři byty.