Článek
Historické jádro Českého Krumlova obklopuje řada návrší, na jejichž svazích už od začátku 20. století začaly vznikat vilové čtvrti. Největší z nich vyrostla pod poutní kaplí na Křížové hoře.
Pro architekty jednotlivých domů se ale málokdy stal svažitý pozemek parcely dobrým výchozím zadáním. O vile v Rožmberské ulici, postavené firmou „BMS Touristic, München, Germany“, platí pravý opak.
Vilu s neofunkcionalistickými rysy navrhl bratislavský Ateliér K.F.A. Znalci ji často označují za dílo architekta Norberta Šmondrka. Na projektu spolupracovaly i pražský ateliér Tekton a krumlovský ateliér SP Studio, který upravil podobu spodní části domu.
Výrazné tvarové členění vily nevzniklo jen z kaskádovitě ustupujících podlaží, ale i posunutím hranolů jednotlivých pater do stran.
Důraz byl při návrhu vily kladen na pravoúhlost, na ostré střety svislých a vodorovných prvků. To dodává vile na dramatičnosti. Pravý úhel nesvírají jen stěny bloků jednotlivých podlaží, ale i členicí prvky těchto stěn.
V prvním patře je umístěn administrativní provoz firmy BMS Touristic. Do dalších dvou pater architekti navrhli velké byty.
V zadních částech vily nechybí velký obytný pokoj, vybavený vždy terasou a nabízející krásný výhled.