Článek
Kamenné obklady stěn se čím dál častěji přesouvají z exteriérů i do interiérů. Jejich výhodou je, že na povrchu nejsou vidět drobné nečistoty a po letech užívání mají obklady efektní patinu, která jejich vzhledu na kráse neubírá.
Obklady a dlažby se svým vzhledem snaží stále více přiblížit materiálům, které nejsou pro koupelny kvůli vlhkému prostředí typické. Stále dokonalejší technologie umožňují vytvoření na první pohled skoro nerozeznatelné iluze nejrůznějších materiálů. V interiéru se tak díky možnostem digitálního tisku dobře uplatňují i imitace kamene.
Kamenné obklady stěn z křemence, břidlice nebo mramoru se hodí do obývacího pokoje, ale i do ložnice. Tam je ale vhodnější volit drobnější vzory a dekorovat jen část stěny (např. jen za postelí, v okolí krbu nebo televizoru).
Tyto obklady zapadnou do interiérů zařízených v přírodním stylu (kterému dominuje zeleň, dřevo a proutí), písková nebo šedivá barva v něm nebudou rušit a naopak dojem z interiéru dobře dokreslí.
Nepodceňujte barvu stěny
Ke světle šedému obkladu se hodí například bílá barva stěny. Tmavě šedému břidlicovému obkladu sluší slonovinově bílá barva. Pískový obklad se dobře kombinuje s přírodními barvami – hnědou, grafitovou a béžovou barvou interiéru. Obdélníkový obklad dovede prostor opticky rozšířit, a pokud horní část končí o několik desítek centimetrů níž než stěna tak i vizuálně snížit strop.
Interiér pak sladí obrazy s motivem oblázků, lampy s podstavci z imitací oblázků nebo i nevšední křesla připomínající valouny.[celá zpráva]