Článek
„Je to taková bláznivá historie,“ svěřil před časem Porter novinářům ze serveru Word of mouth, když jej požádali o rozhovor při příležitosti otevření druhého podniku zařízeného ve stejném stylu, tentokrát v Nashvillu, v Tennessee.
Po letech strávených cestováním po hotelích, coby hokejista a poté i realitní makléř, měl celkem jasno v tom, jak by si představoval, že by jeho vlastní podnik měl vypadat.
Neabsolvoval žádná odborná studia designu a než začal se zařizováním brooklynského domku, měl dojem, že vůbec není kreativní. Co mu však nechybělo, byla píle.
A tak nelenil a s každým kusem nábytku byl ochoten tak dlouho hýbat z místa na místo, dokud si nebyl jistý, že teď je to přesně to pravé. A že přesně tam pasuje.
Dům, jenž bývalý hokejista neobvyklým stylem zařídil, má celkem čtyři ložnice, přičemž přes dvorek se prochází do malé chatky, která funguje jako pátý, samostatný pokoj.
Sjednocujícím prvkem různorodého designu jsou dřevěné podlahy v celém domě. Stěny jsou buď obloženy dřevem, bílými kachlíky, anebo na nich naopak zůstaly přiznané cihly. Ve všech místnostech jsou pak pod stropy zachovány tmavě hnědou barvou natřené trámy.
Nábytek jakoby náhodně posbíraný z různých časových období jen podtrhuje pocit svobody a volnosti, s nímž Porter svůj podnik Městského kovboje zařizoval. Výjimkou nejsou konferenční stolky ze starých truhel či lodních kufrů, jež ze stropu ozařují svítidla v industriálním stylu.
V chatce za domem tuto industriální notu nahrazuje zálesácký ráz, a tak nechybí lustr z jeleního paroží, nebo dokonce lovecká trofej na zdi nad postelí.
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.