Článek
Zařízení se nazývá Fanneru, což je kombinace „fan“ a „neru”, což je japonské slovo pro „spánek”. Přikrývka má dálkové ovládání pro ventilátory, takže je lze nastavit nebo zapnout či vypnout, aniž by uživatel musel vstávat z postele.
Ventilátory lze nastavit na tři různé stupně intenzity foukání a také je možné nastavit dobu jejich foukání pomocí časovače.
Deka má šest větracích otvorů na vnitřní vrstvě, takže i bez ventilátoru může stále vycházet horký vzduch pryč od těla. Vnější materiál je popisován jako chladivý na dotek a rychleschnoucí a dá se prát v pračce. První edice dek se prodávala za necelých 1900 Kč.
Nenápadná krása hebkého povlečení
Jde to i bez ventilátoru...
Pokud vás nenadchla myšlenka peřiny s ventilátory a přesto se neradi v létě během spánku potíte, spěte pod vhodně zvolenou dekou.
Mějte na paměti, že hřejivost peřiny je určena množstvím výplně a nízkou hmotností. U přikrývek z umělých vláken to není problém, stačí zvolit duté vlákno o hmotnosti cca 200 g/m².
Ti, kdo si potrpí na péřové výplně, měli by volit prachové peří. Výhodou peří je, že rychle absorbuje vlhkost a vytváří tak nepříznivé podmínky pro roztoče.
Na to, jak vás bude peřina hřát, nebo naopak chladit v letních měsících má zásadní vliv i její potah a dokonce i jeho barva.
Pokud chcete, aby peřina chladila, volte kousky v bílé nebo ledově modré barvě a obecně sáhněte po studených barvách a po materiálech, jako je len, satén nebo bavlna.
Které barvy pomohou ke klidnému spánku
Ti, kdo se v létě hodně potí, ocení ekologické lněné povlaky. Len je odolný vůči plísním i prachu a perfektně odvádí pot. Jeho výhodou je, že v letních měsících ochladí, v zimě naopak dovede zahřát.
Pokud hledáte tipy na letní povlaky na polštáře, pak můžete s důvěrou sáhnout po bavlněných kouscích. Vyhněte se naopak flanelovým, froté nebo sametovým potahům, které by vás v létě zbytečně zahřívaly.
Může se vám hodit na Zboží.cz: