Článek
Dům s bohatou minulostí kdysi sloužil jako místní pošta, v pozdějších letech pak jako soukromá rezidence. Díky svému výraznému, byť strohému vzhledu a umístění na rohu jedné z rušných cest městečka je v okolí nepřehlédnutelným bodem.
Jako takový přitáhl pozornost významného holandského importéra a exportéra mražených potravin Sondera Jansena, který se rozhodl do vily umístit sídlo své společnosti.
Architekti na jeho přání dům plně restaurovali, ovšem s respektem k původnímu vzhledu. Uspořádání interiéru však bylo třeba pozměnit.
Ve vile je nově vytvořena konferenční místnost, kancelář vedení a kantýna s kuchyňkou. V prvním poschodí je pak apartmá určené k ubytování zahraničních hostů společnosti, kteří přijíždějí do Holandska na jednání se svými partnery.
Srdcem společnosti, kde se odehrávají veškeré obchody, je ovšem přistavěný kruhový pavilón, který je umístěn ve středu zahrady. Jeho konstrukci tvoří plovoucí deska, nad níž je vztyčena dřevěná struktura o velkém poloměru. Zakrývá ji plechová střecha se světlíkem v centrální části.
Díky tomu, že je pavilón kolem dokola prosklen, nabízí nádherný výhled do všech stran, na vilu i do zahrady. Ve slunečných dnech pak množství venkovního světla pronikajícího do kanceláře omezuje střecha, která na všech stranách dalece vyčnívá před fasádu.
Jestliže je vila v jistém smyslu hlavou pomyslného organismu společnosti a pavilón jeho srdcem, je zřejmé, že tyto dvě stavby nemohou stát odděleně. Spojnicí mezi nimi je nenápadný, a přitom dlouhý koridor. Jeho vnitřek se zejména v porovnání s kanceláří v pavilónu může zdát poněkud temný.
To ovšem nikterak nevadí, neboť chodba slouží jako archiv a v neposlední řadě i jako místo pro odpočinek od rušného prostředí panujícího v obou budovách.