Článek
Dům upoutá na první pohled červenou omítkou fasád, v době vrcholícího funkcionalismu přinejmenším netypickou, která v kombinaci s bílými nátěry oken, dveří i mříží, okapních svodů a zábradlí vytváří působivý barevný kontrast.
Hlavní vstup je umístěn uprostřed delší části. Ze zádveří za ním se vlevo vstupuje přes předsíň do obytných prostor v přízemí, vpravo po přímém jednoramenném schodišti do prvního patra.
V patře byly soukromé pokoje stavebníka, jeho ženy, syna a dvou dcer. Ani tady nechybí obytné střešní polopatro propojené s odpočinkovou terasou.
Pokoje v jihovýchodních koutech obou pater, sloužící částečně i jako zimní zahrada, mají rozměrné rohové okno a vede z nich vchod na terasu v přízemí a na balkon v prvním poschodí.
Výsuvná okna připomínají anglické trendy
Na vazby s Velkou Británií, kde stavebník v dětství žil se svými rodiči v Manchesteru, a v Brně byl později jmenován britským honorárním konzulem, odkazuje užití anglických horizontálně půlených výsuvných oken u nárožních místností i u některých dalších reprezentačních prostor.
Část přízemních prostor zaujímá garáž. Vedlejší vchod je v kratším křídle a navazuje na něj točité schodiště, ze kterého se vstupuje do pokojů služebnictva.
V přízemí se nacházejí společenské prostory a kuchyň s příslušenstvím. Oběžná terasa lemuje v úrovni patra dvorní fasádu, kratší balkon přiléhá ve stejné úrovni k pokoji na západní straně vily.
Počet komínů je, na rozdíl od zmíněné vily A. Stiassného, omezen jen na jeden. Chybí také římsy a především kaskádovité řešení zahradní strany vily, které je ploché.