Článek
Na vzhled domku i jeho interiér měla mocný vliv nejen ruka architekta Jamese Curvana, ale hlavně nadšení majitelů pro starožitnosti. S láskou sbírají veškeré ty starobylé, už nepoužívané věci, kterým ale často stačí jen najít nový účel a ony znovu zazáří.
Výsledkem je solidní stavba charakteristická úzkou sedlovitou střechou s několika identicky řešenými vikýři. Do domku a z něj vede přístup nejen po schodišti, ale i po několika ryze dětských cestách - přes žebříky, lezeckou stěnu, klouzačku, lanovku, visutý most atd.
Podle názoru architekta Curvana je možné vytvořit dobrý dům ve větvích jen tehdy, když začnete uvažovat jako dítě, ale přitom máte neustále na paměti dobro samotného stromu. A právě tyto podmínky jeho dílo splňuje dokonale. Zdá se, jako by dallaský domek se všemi probíhačkami pevně trůnil v koruně starého pekanového stromu, ale to je jen klam. Konstrukce totiž ve skutečnosti sedí na ocelových sloupech, které jsou obarveny v odstínu kůry stromu, takže si jich náhodný pozorovatel téměř nevšimne.
Interiér domečku je pak zařízen přesně jako běžný rodinný dům. Najdete v něm kuchyňku, místo k sezení, komoru i místa pro spaní. Majitelé nadšeně sháněli jeho vybavení několik let. Mnoho částí domu, jako například některá okna, mají svou historii a pocházejí z jiných budov.
Trvalo tři měsíce postavit základní stavbu, která má plochu něco přes 9 metrů čtverečních, je vybavena klimatizací a elektrickým osvětlením. V kuchyňce nechybí ani malá lednička, takže děti mají chlazené nápoje neustále po ruce a nemusejí kvůli každému doušku opouštět své stromové sídlo.
Z jedné plošiny okolo domku vede visutý most na sousední strom, na němž je zbudováno orlí hnízdo - vyhlídkové místo, z nějž je vidět široko daleko za hranice Wakefieldovic pozemku.