Článek
Početné skleněné plochy dvoupodlažní stavby nabízejí rozmanité výhledy do krajiny. Dům obklopuje zahrada se spoustou dřevin.
Vizuální spojení s ní velmi snadno přeměníme ve fyzický kontakt – téměř polovinu obvodu objektu v přízemí totiž tvoří prosklené posuvné dveře.
Prostor, světlo a bílá
Otevřeným prostorem a přirozeným světlem je z celé stavby nejobdařenější vstupní hala. Vděčí za to proskleným protilehlým stěnám.
Průhledné posuvné dveře na jedné straně vedou dále na terasu a zahradu, druhá prosklená stěna směřuje k přístupové cestě do domu a ke garáži. Další posuvné dveře z mléčného skla oddělují halu od obytné části.
Do patra vede subtilní dřevěné schodiště uchycené ke zdi. Zabírá jen nutné minimum prostoru, stejně tak podesta a chodba. Z ní po pravé straně přecházíme do ložnice, vlevo do druhé koupelny a dětských pokojů.
V úrovni patra se z podesty schodiště nabízí výhled do dálky díky sestavě velkých oken. Světlo z haly propouštějí do koupelny a ložnice v patře okna z mléčného skla. Koupelna má pak ve stropní části světlíky.
Hlavní proud světla do ložnice zajišťuje střešní okno nad postelí řešené tak, aby se světelný efekt maximalizoval. V noci je možné přímo z lůžka pozorovat nebe.
Místa se světelným prostupem jsou v interiéru umocňována bílou barvou, přítomnou ve výmalbě místností, obkladech nebo v zařízení domácnosti. Aby však prostor nepůsobil příliš chladně, je vybaven podlahou a nábytkem ze dřeva v teplých hnědých tónech.
Hřejivé dřevo na míru
Podlaha a schodiště jsou vyrobeny z dubového dřeva a jako veškerý nábytek na míru. Kuchyňská linka s decentními dvířky bez úchytek připomíná spíše jednolitou stěnu. Je z dýhy amerického ořechu. Pouze za varnou a přípravnou plochou chrání zeď před znečištěním obkladová deska z mléčného skla, která se udržuje lépe než dřevo.
Kompaktní HPL deska kuchyňské linky je velmi odolná, podobně také fragranitový dřez.
Zatímco v kuchyňské a jídelní části přízemí převažují odstíny hnědé s bílými detaily, ve zbytku interiéru už bílá barva převažuje. Týká se to zejména koupelen a ložnice. Šatní skříň v ložnici má jednu zvláštnost – je zabudovaná v hloubce 40 cm, v průhledné části však vystupuje 20 centimetrů do prostoru, což dohromady tvoří klasickou hloubku 60 cm.
Hravý design
Majitel domu zakoupil do vstupní haly závěsné svítidlo německého návrháře Ingo Maurera z kolekce ZETTEL´S. Základnu lustru tvoří nerez, stínítko se skládá z 31 lístků s potiskem a 49 lístků bez potisku.
Dvě svítidla Campari Light téhož designéra osvětlují jídelní stůl. Každé se skládá z deseti originálních lahviček Campari se sodou. Při rozsvícení vytvářejí intenzivní červené světlo. Lahvičky lze snadno odejmout a jejich obsah spotřebovat.
Těleso svítidla je vyrobeno z transparentní umělé hmoty, zátkou Campari nastavujeme výšku světla.
Hračky a další nezbytnosti v obývacím pokoji majitelovy děti uklízejí do speciálního iglú. Stojí vedle dřevěného TV panelu, má funkci dětského útočiště a zároveň knihovny.
Může se vám hodit na službě Firmy.cz:
Technické údaje
Nepodsklepený dům, 1 podlaží
Obytná plocha: 200 m2 + garáž
Přízemí: chodba, koupelna, kuchyně s jídelní a obývací částí
Patro: ložnice + 2 pokoje + koupelna
Vytápění: elektrický kotel + krbová kamna, průduchy
Klimatizace
Realizace interiéru: firma Process