Článek
Součástí nabídky je kromě domu i celý, 1,6 hektaru velký ostrov, jenž není s pevninou nijak propojen. Na druhé straně je od okolních ostrovů docela blizoučko. Navíc kolem něj vede pravidelná trasa trajektu.
Na ostrově nesoucí název ve skotské gaelštině Rudh-A-Chruidh je rovněž soukromá přistávací plocha pro helikoptéru a nechybí samozřejmě dlouhé molo pro možnost připlutí po moři.
Vlastní dům není vůbec starý, v roce 2014 jej na přání majitele navrhl Norman Hickson. Jeho úkolem bylo vytvořit takový objekt, jenž by přirozeně zapadl do okolního prostředí, a tak si za vzor vzal tradiční americké plážové domy. Jeho interiér ovšem poněkud „omladil“.
Obývací pokoj v přízemí byl proto volně propojen s kuchyní a jídelnou. Obýváku dominují krbová kamna na dřevo zasazená v kameny obkládaném krbovém výklenku. Krbová římsa je pak z velkého kusu masivu.
Velkými francouzskými dveřmi se z obývacího pokoje vychází ven na terasu, odkud je nádherný výhled na moře.
V domě je rozvedeno podlahové topení, nechybí parní lázeň, sauna a bonbónkem je hlavní ložnice s klenutým stropem a vlastním balkónem. I ten nabízí výhled na všudypřítomné moře.
Sám architekt dům popisuje jako „tradiční, leč dynamický, s námořními rysy“. Svůj přístup popisuje takto: „Vztah mezi stavbou a mořem byl nejdůležitějším aspektem. Chtěl jsem, aby obyvatelé stáli například v kuchyni, podívali se z okna a měli pocit, že voda začíná u paty jejich domu“.
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.