Článek
Na architekta Augusta Prokopa se obraceli klienti z podnikatelských kruhů s žádostí o projekty vilových objektů. Jedním z nich byl i Hermann Redlich, majitel prosperujícího cukrovaru ve Slavkově, tehdy čtvrtého největšího cukrovaru na Moravě.
Své reprezentační obydlí obklopené parkem dal postavit v sousedství svého podniku. Architektova inspirace německou renesancí obrážela celkovou dobovou tendenci, kdy se začínala prosazovat severská renesance nebo tvarově svobodnější manýrismus.
Hlavní západní strana vily byla přístupná jednoramenným schodištěm, které vedlo do dvoupodlažní haly se schodištěm do patra. Vedle haly byla po levé straně schodišťová věž, na druhé straně pokoj k posezení.
Za halou následovala jídelna s krbem, která sousedila s kuchyní a pokojem služky, na opačné straně byl pak kulečníkový pokoj. Velikosti jednotlivých místností sestavil architekt tak, aby navenek docílil co největšího zesilování dojmu z prostor, což umocňoval řadou detailů.
Zatímco exteriér vily připomíná z větší části původní stav, z někdejšího vybavení interiérů zůstal jedině krásný dřevěný strop v jídelně.
Nevhodné využívání památky skončilo poté, co vilu koupila firma zabývající se výrobou stylových kachlových kamen a krbů, která dům dobově zařídila a provozuje v něm luxusní ubytovací kapacitu. Současné prostředí tak alespoň náznakem připomíná minulost sídla.