Článek
Zadání nebylo právě nejjednodušší, pozemek je ve značném svahu. Dům si manželé se dvěma dcerkami přáli co největší, s garáží pro dvě auta, ovšem na zahradě mělo zůstat dost místa pro zeleninové záhony a několik ovocných stromů.
Dalo trochu práce najít správné řešení i orientaci domu, ale nakonec se vše podařilo a dům stojí na nejvyšším místě pozemku. Díky tomu se rodině při pohledu z oken otevírá nádherný výhled do kraje, na lány obilného pole a kopcovitou krajinu za řekou Ebro.
Fasádu betonové stavby nezdobí nic jiného než vzorek dřevěných prken z bednění. Skutečnému dřevu dali pak architekti prostor v ostění oken a dveří a na okenicích, které jsou z mořené borovice, tak jak je u lidových staveb v kraji zvykem.
Dvoumístná garáž je od domu separovaná, mezi ní a vlastním domem je situován vchod se tři metry širokým dvorkem. Velkými posuvnými dveřmi se z ulice vchází na dvorek, a odtud do domu, do garáže a na zahradu.
Z druhé strany propojení interiéru obytného prostoru se zahradou obstarávají francouzská okna.
Přízemí je organizováno jako otevřený prostor vyhrazený pro společný život rodiny, pro její zábavu, ale třeba i práci. Slouží jako obývák a je zde také kuchyně. V horním patře se nacházejí čtyři ložnice, dvě koupelny a prádelna.
Ve sklepě je kromě technického zařízení domu a skladovacích prostor i víceúčelová místnost.
Tepelná setrvačnost betonu, stejně jako podlahové topení a chladicí systém využívající geotermální energii jsou zárukou vysokého tepelného komfortu stavby. Díky němu architekti nemuseli rezignovat na osazení domu velkými okny, jež by jinak vzhledem k místnímu klimatu nebylo možné použít. Jsou zde totiž velmi chladné zimy a velice horká léta.