Článek
Byt ve starém cihlovém domě měl dispozici 3+kk a užitnou plochu 87,1 m2. Majitel se s prosbou o úpravu svého domova obrátil na ateliér, v němž spolupracují architekti s projektanty, což se u podobných rekonstrukcí vždy vyplatí.
V tomto případě bylo největším zásahem a nejvýraznější změnou propojení dvou místností do jedné tak, aby vznikl nový hlavní obytný a společenský prostor. Ten je pojat velkoryse a vešlo se do něj vše, co je třeba – velká kuchyně s varným ostrůvkem, jídelní stůl, sedací sestava i pracovní koutek.
Nás zaujala bílá lavice pod jedním z oken navazující na pracovní koutek. Má přesně tu samou atmosféru jako sezení v okně a přímo láká k donesení si polštáře, plédu a hlavně – knížky ke čtení.
Posuvné skleněné dveře
Vstupní chodba je s obytným prostorem propojena posuvnými skleněnými dveřmi. Oba prostory jsou tak hezky vizuálně propojeny. Čistotu řešení chodby podtrhují skryté dvoje dveře, které jsou součástí šatní sestavy. Naproti nim jsou pak do zdi zasazené třetí dveře, které jsou řešeny ve stejném stylu. V šatní sestavě opět zaujme nika s lavičkou a věšáky na šatstvo.
Využití tapety v interiéru
Důležitým elementem návrhu interiéru byla práce s materiály a jejich strukturou, jež má v člověku vzbuzovat touhu po doteku.
Nejvýrazněji je tento přístup uplatněn na organické tapetě v obývací části. Tapeta je tvořena z lístků vrstvených na sebe. Stejný motiv pak architekti nechali zopakovat na potisku skleněných dveří.
Byt v činžáku omladila vkusná renovace
