Článek
Byt ve čtvrti Čchao-jang má velkorysou užitnou plochu 250 m². Interiérový designér při jeho rekonstrukci upravil na některých místech dispozici, aby přivedl do všech jeho částí více denního světla.
Spojením dvou menších místností tak vznikla hudební místnost, kde může malá dcera cvičit na piano. Jiné tři místnosti po sloučení daly vzniknout velké kuchyni, jež má přísun denního světla ze dvou stran a dobře vychází vstříc jak tradičnímu čínskému stylu vaření, tak evropské přípravě jídel. Na kuchyň navazuje jídelna a za ní je obývací pokoj propojený velkými stavebními otvory s chodbou, která se táhne napříč celým bytem.
Také kuchyň s jídelnou a jídelnu s obývacím pokojem propojují veliké stavební otvory sahající od země až ke stropu vysokému 2,85 m.
To, čím však byt s velikými okny a stěnami v jemné olivové barvě zaujme na první pohled, je pestrobarevný eklektický styl zařízení. Člověku se matně vybavují obrazy Salvadora Dalího i Hieronyma Bosche. Kolekce nábytku zahrnuje jak kusy typicky orientální, tak ve stylu art deco. Tomu všemu vládnou hýřivé syté barvy, přírodní motivy i snová symbolika.
Modulární nábytek z matrací, jenž v obývacím pokoji nahrazuje tradiční pohovky a sedačky, podporuje atmosféru nikoli pouhé relaxace, ale až lenivosti a hravé, veselé bezstarostnosti. Tento nábytek se pak opakuje i v ložnici majitelů.
Jak vysvětluje designér, svůj návrh zařízení bytu utvářel podle osobností jeho obyvatel. Je totiž přesvědčený, že prostřednictvím umění, barev a textur lze odhalit vnitřní světy obyvatel bytu. Jak říká, člověka nedefinuje pouhý seznam dat a milníků jeho života, ale je to živá bytost s vlastní jedinečnou osobností, cíli a tužbami. A právě to vše se snažil v tomto nekonvenčním bytě vyjádřit. „Toto není jen obydlí, je to říše plná tepla a tepající lásky,“ uzavírá designér.