Článek
Hortenzie můžete pěstovat nejen na zahradě, ale i uvnitř. Vyžaduje rozptýlené světlo a celkem bez problémů snáší i polostín. Během růstu a kvetení potřebuje hortenzie bohatou zálivku, nejméně dvaktrát měsíčně by se měla přihnojovat.
Po odkvětu je vhodné ji přesadit. Hortenzie nesnáší v půdě vápno a ani se nesmí zalévat vápennou vodou. Při přesazování nebo výměně vrchní zeminy v květináči byste měli použít směs kompostu, jílovité zeminy, rašeliny a písku.
Hortenzie je díky bohatému květenství nepřehlédnutelná. Foto Holandská květinová kancelář
Begónie - krásná po celý rok
Begónie je běžně k sehnání celý rok, dlouho kvete a vybrat si lze z velkého množství odstínů barev. Ovšem stále platí, že špatně snáší přímé slunce.
Existuje mnoho druhů begonií a všechny jsou svým způsobem nádherné. Některé mají velmi krásné listy, jiné spíš květy. Většina begónií, když se jim vytvoří příznivé podmínky, kvete celé léto, mohou kvést i na podzim a dokonce v zimě.
Calandiva i na terasu
Naopak pro nenáročnou calandivu nepředstavuje slunce žádný problém. Této plnokvěté pokojové rostlině se bude dařit téměř kdekoliv. Se zálivkou musíme být opatrní, v létě ji zaléváme střídmě, v zimě ji udržujeme skoro v suchu.
Kořenový bal musí být rovnoměrně vlhký, přihnojujeme jednou za tři týdny během vegetace. V létě je Calandiva také ideální rostlinou, kterou může umístit na balkon, terasu či zahradu. Nejžádanější jsou ty s červenými, žlutými či růžovými květy.
Může se vám hodit na službě Firmy.cz: