Článek
Logicky vzrostla i poptávka po nákupu čističek vzduchu. Doporučujeme pořídit si modely, které neustále monitorují kvalitu vzduchu a jsou automatické.
V okamžiku, kdy dojde ke zhoršení, spustí se vyčištění, aniž bychom se museli starat o jakékoliv nastavení. Díky přehledné aplikaci navíc můžeme sledovat stav prostředí, teplotu, vlhkost i v reálném čase.
Vyberte kvalitní čističku
Na trhu je široká nabídka, ale není snadné se v ní orientovat. Zjistěte si základní parametry, a pak se zaměřte na čtyři věci.
1. Jestliže je vaší prioritou odstranění alergenů, určitě zvolte HEPA filtraci, jež umí odstranit částice o velikosti pouze 0,1 mikronu. Dobré je používat kombinovanou HEPA a uhlíkovou filtraci, která zachytí znečištění částicemi i plyny.
2. Filtrace musí být dokonale utěsněná. Filtr je součástí celého přístroje, a je-li přes špatně utěsněný filtr vedeno velké množství vzduchu, může ho znečištěný vzduch obejít a uniknout zpět do místnosti.
3. Většina lidí očekává, že čistička vzduchu se postará o celou místnost, ale testování podle průmyslových norem probíhá v malých laboratořích a tyto výsledky se stanoví na základě teoretické rovnice.
Proto je důležitá výkonná distribuce čistého vzduchu, která zajišťuje rovnoměrné vyčištění celé místnosti. Bez ní by si čistý vzduch mohli užívat jen lidé sedící přímo vedle čističky, a ne ti na jejím druhém konci.
Kvalitní vzduch vyžene plíseň z bytu
4. Myslete na inteligentní snímání a automatický režim. Znečištění interiéru může být neviditelné. Při výběru čističky proto zjistěte, zda vámi vybraný přístroj dokáže v automatickém režimu inteligentně reagovat na detekci znečištění. Jakmile je místnost čistá, vypne se. Při zjištění zhoršení stavu se zase zapne.
Spotřebič tedy běží pouze tehdy, kdy je to nutné, což pomáhá regulovat spotřebu energie, hlučnost a optimalizovat životnost filtru.