Článek
Tráví v něm s kolegy hodně času a ještě bude (připravuje totiž další sólovou desku). Ale velmi ráda je i na zahrádce za domem, kde pěstuje všechny potřebné a oblíbené bylinky na vaření. Však má prostornou i kuchyň!
Energie má Daniela Magálová na rozdávání nejen proto, že má doma trenažery na cvičení, ale i díky tomu, že zahrádka za domem je až na vrcholu svahu – za krytým bazénem a pergolou. Vede tam i spousta schodů.
Zmodernizovaný domek v řadě sousedních je totiž hlavně šikovně dostavěný právě do svahu. Ten je tak strmý, že úzkou část pozemku podél rozšířeného stavení tvoří kamenné terasy.
Zázemí pro všechny
„Lidovou písničku vnímám jako naši hodnotu, která by se měla zachovat a předávat dalším generacím. Máme velký klub fanoušků, kteří přicházejí i na naše koncerty a o to více mne mrzí, že je naše muzika tak málo v televizi,“ konstatuje paní Daniela, která si díky své všestrannosti nemusí, na rozdíl od mnohých jiných kolegů, na nepřízeň obrazovky stěžovat.
Na TV Barrandov má totiž poslední neděli v měsíci svůj krátký pořad Zpěvníček, ve kterém navštěvuje nejen muzikanty či herce, ale třeba i kováře.
„Nejsou to naučné pořady, ale nějaké to ponaučení z nich kolikrát plyne a sama se ráda dozvídám zajímavé věci,“ konstatuje druhou profesí moderátorka.
„Když se chce, tak se dá vše stihnout. Záleží na dohodě v rodině. Mám z předchozího manželství jednadvacetiletého syna, který se potatil a studuje na konzervatoři hru na trubku. Byl na internátě, takže se i osamostatnil. Když sem přijede, má tu svůj pokoj. Stejně jako partnerovy holčičky. Je nám tu všem spolu dobře, a když se sejdeme všichni, je tu opravdu živo.“
Červené jabĺčko je nejmilejší
Daniela Magálová se takříkajíc přivdala do domku svého partnera. „Je pravda, že jsem sem vnesla ženský element, vyladila třeba barvy, ale dokázala jsem dohlížet i na stavbu, když se tu budovalo,“ usmívá se křehká zpěvačka.
„Největší moje parketa je ale zahrádka, kde se vždycky zklidním, poslouchám ptáčky a pěstuji bylinky, jahody, angrešty, rybíz, meruňky…“
Domácí nahrávací studio si Daniela přála strašně dlouho. „Splnilo se mi to asi před rokem a půl, ale zatím tady nahrávky jenom dokončujeme, mícháme.“
Konečnou podobu ve studiu dostala i třetí samostatná deska – po vánočním albu s klasickým repertoárem to byly Ozvěny tradic 2. Nahrané s cimbálovou muzikou Grande Moravia Ládi Pavluše. „Nechybí tam moje nejoblíbenější písnička Červené jabĺčko.“
Místečka pro pohodu těla i duše
Partner zpěvačky je i stavař, takže realizace představ nebyla neřešitelná. Je tu využité a zastavěné každé vhodné místo a za novým domem je ještě volný kus dalšího pozemku, kde je na rovině vybudované i přírodní jezírko, tzv. biotop.
Jsou tu tedy na výběr hned dvě místa ke koupání, protože v domě je velkorysý zastřešený bazén.
„Sportuji ráda. Doma i ve fitku s trenérkou. Jednak proto, že je třeba, aby člověk nějak vypadal a udržoval se, a za druhé – ty vyplavované endorfiny! Opravdová radost a uvolnění. To je také důležité. To si pak zpívám i ve sprše,“ směje se Daniela, která ale na sebe umí být i přísná. „Pak už je cvičení síla zvyku navozujícího dobrý pocit.“
Moderna a tradice si tu rozumějí
Odjíždět z takového místa na severovýchodním okraji Brna někam na víkendovou chatu by bylo zbytečné.
„Máme tu svůj kus přírody. Mohu tady relaxovat i pracovat. Nejpříjemněji a nejbarevněji je tu v létě. To se přijeďte podívat! Ráda pečuji i o skalničky.“
K veškerému zázemí patří v zadní části zahrady nový, ale klasický sklípek.
„Je pravda, že mě moc zajímá bytová architektura. Ráda si prohlížím a načítám různé časopisy a knihy. Baví mě to a můžu se pochválit, že si ode mne nechalo při zařizování bydlení poradit už několik kamarádů. Dokonce jsem jim návrh i namalovala a navrhla zařízení i barvy.
Když člověka navrhování pohltí, tak hodiny také pěkně utíkají. Je to další relax. Sama mám ráda modernu, ale nikomu ji nevnucuji. A kroj k tomu! Na Slovensku mi kroje šije paní Viera Černová z Trenčína. Ale lidové prvky zapracovává i do moderních oděvů. Příkladem je i halenka, kterou mám na sobě. Také v oblékání lze propojovat moderní s tradičním.“