Článek
I když je Michael Foret v pražském bytě se svojí přítelkyní spokojený, za rodiči na venkov jezdit nepřestává. Vysočany už nejsou tovární čtvrtí let minulých a z oken má Michael výhled do zeleně. Kvalitu bydlení podtrhují i podzemní garáže.
Vinný sklípek s boxem pro každý byt je spíš bonusem a téměř kuriozitou, ale prostor je to zajímavý (i pro nafocení obalu zpěvákovy desky). Ostatně, je kam dávat třeba i sklenice s okurkami, podle potřeby a chutí jednotlivých nájemníků. Celá výšková budova je projektována tak, aby interiér korespondoval s exteriérem a celek tak tvoří originální a nezaměnitelný dům. Pohrává si s barvami i materiály.
Interiér je koncipován pro mladé
„Když jsme s přítelkyní prvně přišli do tohoto prostoru a uviděli stropy z pohledového betonu, tak jsme se nemohli zbavit dojmu, že tu chybí už jen krápníky a budeme jako v jeskyni. Ale zvykli jsme si za pár dnů a celý byt se nám líbí. Pořizujeme si i doplňky, které korespondují s barvou stropů. Vzhledem k dispozičnímu řešení by to tu asi nebylo ideální pro rodinu s dětmi.“
Příjemný obytný prostor je od ložnice oddělen jen sádrokartonovou příčkou (se zabudovaným osvětlením) a zasunovacími dveřmi i roletami. Z obývacího pokoje s kuchyňským koutem (bez okna) se prochází do ložnice. Z ní do prostorné koupelny a její druhou stranou do předsíně sousedící se šatnou a WC. Celým bytem na čtvercovém půdorysu tak lze projít dokola.
Soukromí pro dva poskytuje bohatě. A hluk z okolních bytů beton nepropouští. „Jsme spolu už tři a půl roku a až dostudujeme, budeme možná uvažovat o jiném bydlení,“ uvádí nás do pohodové atmosféry místa Michael.
„Bydlíme tu pomalu rok a ještě tu ani nemáme všechen nábytek, tedy takový, jaký chceme. Zařizujeme se postupně, ale vše potřebné už máme. Oba nás baví hlídat si drobné designové detaily, které dotvářejí celek. Třeba v kuchyni - přístroje i kořenky na lince korespondují barvou i moderním tvarem se skříňkami i pohledovým betonem. Musím říci, že mi hodně pomohli rodiče, částečně i s financováním bytu. Mají zkušenost z bytu i baráku a pořád sledují trendy, takže jsme s nimi konzultovali různé prvky.“
Michael prožil dětství v přírodě
Michael Foret studuje Ježkovou konzervatoř - obor muzikál. „Tehdy nic jiného neotvírali. I když je tam hodně hodin tance, za tanečníka se nikdy považovat nebudu a jde mi víc o ten zpěv. Mám teď svoji kapelu a hrajeme moje věci z nové desky (Uvnitř).
Je první autorská a považuji ji za své dítě, za kterým si opravdu stojím. Písničky, muziku i texty jsem si skládal během dvou let. Uživit se muzikou u nás není snadné. Vždyť víte, kolik jenom nás mladých, začínajících je. Živé hraní je nejlepší, ale i to bych rád bral jako koníček. Chci hlavně studovat a nebýt závislý jenom na muzice. Z toho bych se asi zbláznil. Letos na škole končím a chtěl bych po maturitě, která mi moc nestačí, taky na vysokou školu. Na AMU mě zaujal obor hudební managament.“
K zařízení malého bytu patří i klávesy a kytara. „Cvičím i tady, ale kdybych bydlel v baráku, tak si určitě pořídím piano.“
Bydlení v domě se zahradou si s rodiči už Michael také stihl vyzkoušet. „Patnáct let jsem vyrůstal v prostějovském paneláku, ale pořád jsme jezdili za babičkou na chalupu právě do Křenůvek. Je tam i chatová oblast a rybníky, kam jsme s dědou chodívali rybařit. Teď s tátou. Bylo to super dětství v přírodě!
Nakonec se tam rodiče pustili i do stavby baráku a v mých patnácti jsme se stěhovali.“ Tři roky studoval obchodní akademii v Prostějově. Po Superstar přešel do Prahy a jeho cesta za hvězdami začala bydlením v podnájmu na Floře. Vždy se ale rád vracel a vrací k rodičům do vesničky Křenůvky u Prostějova. „Je to tam super. U lesa. Mám tam pořád ještě svůj pokoj.“
Vlastní byt je investice
Ve svém Michael bydlí rok a považuje to za investici k nezaplacení, protože vlastní byt se dá vždy prodat za víc, než byla jeho pořizovací cena. Placení podnájmu prostě nemělo perspektivu.
Ve svém Michael bydlí rok a považuje to za investici k nezaplacení, protože vlastní byt se dá vždy prodat za víc, než byla jeho pořizovací cena. Placení podnájmu prostě nemělo perspektivu. Navíc u Areny začnou budovat další park, dá se tady jezdit i na kolečkových bruslích. Ale Michael přece jenom upřednostňuje jízdu na kole po lesních cestách u rodičů. A doma se ještě pořád baví dolaďováním interiéru.
„Skříňky pod televizí tu máme asi tři týdny. Sedací souprava má i úložný prostor… Moc rád mám papyrus nad ní, který nám rodiče dovezli z dovolené v Egyptě. V Prostějově ho nechali zarámovat a dovezli nám to na autě! Máme s přítelkyní rádi starověký Egypt, tak tu máme několik odkazů na tu dobu. Mám ale moc rád i moderní lávovou lampu od kamarádky z Německa. Chci si dokoupit ještě modrou.“
Hotová a osvědčená je kuchyň. „Na počítači nám ji prodejce sestavil snadno a rychle, ovšem výroba pak trvala déle. Takže jsme tu měsíc, dva vařili romanticky - na vařiči.“