Článek
Stavba má slušných 134 metrů čtverečních a poskytuje obyvatelům útočiště v divočině. Nachází se uprostřed hor a lesů a respektuje přírodu a její organické tvary. Architekti navíc zvolili konstrukční techniku, která snižuje emise uhlíku.
Stavba je podle titulu Architecturelab příkladem tzv. „fold architecture“ neboli „záhybové architektury“.
„Fold architecture“ je koncept, který vychází z myšlenky použití ohýbání, skládání nebo vrstvení materiálů do formy, která má nejen vizuální a estetický efekt, ale také funkční výhody. Tento styl stavby čerpá inspiraci z přírody a organických tvarů, které připomínají složené nebo zkroucené plochy, jako jsou například záhyby v látce nebo struktury, které se ohýbají jako skály nebo listy. Architektura tohoto typu může působit jako dynamická a živá.
Dle titulu ArchDaily má dům samonosnou skořepinu, která se ohýbá a jakoby na první pohled teče. Jelikož jde o samonosnou konstrukci, v interiéru nejsou žádné sloupy ani trámy. Železobetonovou konstrukci pokrývá hliněná omítka. Tento materiál na bázi jílu je podle architektů „půvabný“. Hliněná architektura ostatně není jen o použitém materiálu, ale také o zdatnosti řemeslníků.
Kruhový prostor stavby podněcuje zvědavost. Záhyby a křivky domu působí podle titulu Designboom jako vstup do jeskyně a poskytují příchozím zajímavý zážitek.
Okna na úrovni spodního patra jsou orientovaná tak, aby nabízela výhled do lesa. Zároveň z této strany přivádějí do interiéru studený vzduch. Větrací otvory vyčnívají z konstrukce tak, aby mohl horký vzduch lehce uniknout pryč. Architektonické řešení tak pomáhá snížit teplotu uvnitř prostoru asi o tři stupně Celsia.
Hra světla z každého ventilačního otvoru vytváří uvnitř dramatický pocit. Lineární otvor u baru poskytuje panoramatický výhled na vysoké kokosové palmy. Okna domu jsou také důmyslně otočena do bezpečného atria, odkud do domu proniká denní světlo.
Všechen nábytek je navržen plně v souladu s architekturou
Centrální nádvoří se otevírá do interiéru menšími a většími otvory, které napomáhají přirozenému světlu a větrání, a vytvářejí pocit otevřeného prostoru. Veškerý nábytek je vestavěn tak, aby respektoval architekturu domu. Postel, polštáře a látky jsou přizpůsobeny tvaru a barvám stavby.
Koupelny mají povrchovou úpravu, která působí jako přírodní hydroizolace, která nevyžaduje použití průmyslových chemikálií. Dveře, lavice a skříně vznikly z recyklovaného dřeva. Kamenné kliky dveří a kamenná lavice byly vytesány přímo na místě.
Celkový přírodní ráz domu umocňují zelené rostliny, které ovinují stavbu zvenčí. Díky nim má člověk u vstupu pocit, že nevchází do budovy, nýbrž do lehkého přístřešku uprostřed divočiny.