Článek
Shafer se totiž specializuje na chatky a domky menších rozměrů, maximálně do 10 metrů čtverečných. Ty si však ve vybavení nezadají s běžnými chatami či dokonce chalupami. Jedním z jeho děl je i chatička Lusby.
Dřevěný domeček si ve vybavenosti s běžnými chatami nezadá a má oproti nim navíc jednu nespornou výhodu - je mobilní, a tak jej lze postavit v podstatě kdekoliv, kde to není vyloženě zakázáno. Stavební povolení totiž netřeba.
Design dřevěné chatičky navíc působí v přírodě přirozeně, mnohem lépe než například karavan. No a pokud vás rozčílí soused, ráno prostě zapřáhnete minidomek za auto a převezete jej někam jinam.
Lusby má výměru 117 stop čtverečných (tj. cca 10,8 metrů čtverečných), na délku měří asi 6 metrů, široký je něco přes dva a do výšky má asi čtyři metry. Svým obyvatelům nabízí veškeré vybavení a komfort jako běžná chata.
Kuchyně je součástí hlavního pokoje, který má klenuté stropy a působí mnohem prostorněji, než ve skutečnosti je. Koupelna je vybavená sprchovým koutem, toaletou i umyvadlem. Malý ohřívač vody umožňuje dát si až 5minutovou horkou sprchu. V ložnici se velmi pohodlně vyspí jeden větší člověk nebo dva průměrně velcí lidé. Další možnost spaní nabízí sice pouze metr vysoké, zato dostatečně široké patro. V hlavní místnosti nechybí rozkládací stůl a židle pro čtyři osoby nebo dvě skříně na oblečení.
Obrovskou výhodou Shaferova domečku je možnost užívat jej i v zimě, a to nejen díky krbovým kamnům. Dům je dokonale izolován polystyrenem a vyhříván trubkami z nerezové oceli tak, aby obstál i v drsném prostředí severu USA a Kanady. Díky tomu se v něm dá vydržet, i když venku řádí mráz o teplotě - 37 stupňů Celsia.
Chatička na kolečkách vyjde v přepočtu na jeden milión korun. Kutilové ji však mohou získat ve formě polotovaru a smontovat si ji sami. V takovém případě za ni dají méně než půlku, tj. asi 420 tisíc korun.