Článek
Mezi zajímavosti aukce, která potrvá do konce víkendu, patří například dva historické vozy značky Ferrari, model 166 MM Barchetta z roku 1950 a model 555 Supersqualo z roku 1955, jejichž cena by se měla podle aukčního domu Bonhams pohybovat v rozmezí 4 až 6 milionů eur (cca 100 až 150 milionů korun).
Na záběrech přímo z haly Grand Palais ale nechybí ani klasické vozy značek Mercedes-Benz, Porsche či Bugatti. Například u vozu Bugatti T43 Grand Sport se pak očekává, že se prodejní cena vyšplhá na 1 až 1,5 milionu eur (cca 25 až 38 milionů korun).
Kromě klasických vozů ale můžeme na záběrech vidět i další zajímavé vozy určené pro aukci, včetně okruhových speciálů či ikonických modelů, jako jsou například starší malé městské fiaty.
V hale přitahuje pozornost ještě jeden předmět, který se akce Retromobile vůbec netýká. Jde o dres, jenž v roce 1999 oblékal dnes světoznámý fotbalista Lionel Messi, tehdy hrající za Newell’s Old Boys. Jeho dražba bude probíhat on-line a cena by se měla pohybovat minimálně kolem 80 000 eur (cca 2 miliony korun).
Legendární Kachna se může vrátit jako městské auto s retro designem

Roztomilý Citroën Ami dostal retro karoserii inspirovanou ikonickou dodávkou
