Článek
Vizuálně facelift na první pohled rozeznáte. Značka s bleskem ve znaku se u nových modelů bude inspirovat v novém modelu Mokka. Jde o příď „Vizor” s výrazným černým pásem mezi světlomety.
Odlišný je pochopitelně celý nárazník, vůz vypadá o poznání výrazněji, agresivněji. Změn doznala i záď. Černý pás mají mezi sebou i LED svítilny a nápis Crossland se přestěhoval hned pod logo automobilky. Novinkou je také sportovně střižená výbava GS Line+. Uvnitř najdete vylepšený infotainment s 8palcovou obrazovkou.
Opel uvádí, že se modernizace významně dotkla i naladění odpružení a řízení. Nové jsou tlumiče a pružiny, vše má působit precizněji.
Motorová nabídka zůstává shodná, na výběr je mezi zážehovou dvanáctistovkou naladěné na 61 kW (83 koní) až 96 kW (130 koní), a vznětovou patnáctistovkou s výkonem 81 kW (110 koní) a 88 kW (120 koní).
Test Opelu Crossland X 1.5 CDTI AT: Městská štika s francouzskými kořeny
Technicky samozřejmě stále najdeme základ ve starší kompaktní platformě PF1 koncernu PSA. Jde tedy o blízkého příbuzného Citroenu C3 Aircross a Peugeotu 2008 minulé generace. Tento malý crossover vznikl ve spolupráci s Francouzi ještě před fúzí, kdy se Opel stal součástí PSA.
Nabízí se tedy otázka, jestli má tento model smysl vedle nového modelu Mokka, rovněž kompaktního crossoveru, ovšem založeného na nové modulární platformě CMP skupiny PSA.
Nejen elektromobil. Nový Opel Mokka přijíždí i se spalovacími motory
Podle dřívějšího vyjádření Martina Hejrala, mluvčího českého zastoupení Opelu, si s crossland s mokkou si údajně přímo nekonkuruje, je autem zaměřeným na co nejlepší poměr ceny k užitné hodnotě a v Česku se mu prodejně daří.
Mokka má oproti tomu být výkladní skříní stylu a technologií, ale zároveň s tím bude menší a levnější než Grandland, který je technologiemi také nacpaný až po střechu.