Článek
Combsová zvládla v obousměrném pokusu, jehož rychlost se průměruje, dosáhnout rychlosti 841,338 kilometru za hodinu. Stalo se tak 27. srpna 2019.
Ve svých 39 letech však při dalším pokusu téhož dne v americké Alvordské poušti v Oregonu podlehla následkům nehody. Ve vysoké rychlosti se zavěšení kola speciálu North American Eagle Supersonic Speed Challenger, který našel základ pohonu o výkonu 52 tisíc koní ve stíhačce F-104, ulomilo o nespecifikovanou překážku.
Budoucí nejrychlejší auto světa má pomalejší akceleraci než nejvýkonnější Superb
K přiznání rekordu ze strany Guinnessovy knihy rekordů tak došlo téměř po roce od rekordního i smutného dne. Dosud se o její nehodě mluvilo v souvislosti s pouhým pokusem o rekord, který jí byl až nyní oficiálně uznán.
Její partner Terry Madden napsal v dlouhém příspěvku na Instagramu, že neví, jak se má cítit, protože „žádný rekord by nikdy nestál za to, aby tu nebyla“. „Ale byl to její cíl, který opravdu chtěla,“ dodal s tím, že osudná jízda měla být jejím posledním pokusem o rekord.
Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Terry L. Madden (@terry_madden), Čen 23, 2020 v 8:07 PDT
Combsová překonala ženský rychlostní rekord po čtyřiceti letech. Předchozí rekord činil 825 km/h, dosáhla jej Kitty O’Neilová v roce 1976.