Článek
Televizní kanál zakoupil díla řady „problematických“ umělců, třeba odsouzeného australského baviče, malíře a zpěváka Rolfa Harrise, který byl za mřížemi za sexuální zločiny vůči čtyřem nezletilým dívkám, z nichž nejmladší bylo sedm let. Dále například dílo britského sochaře Erica Gilla, který sexuálně zneužíval své dcery.
Jaká konkrétní díla televize koupila, neuvedla.
Stanice ale pořídila i blíže neurčený předmět od španělského malíře Pabla Picassa, který je označován za misogyna. Vzhledem k rozpočtu televizní stanice je Picassovým dílem „spíše nějaká váza“ než jeden z jeho obrazů.
V nadcházejícím televizním pořadu s názvem Jimmy Carr Destroys Art (Jimmy Carr ničí umění), který televize odvysílá koncem tohoto měsíce, se bude řešit otázka, zda lze skutečně oddělit umělecké dílo od jeho tvůrce. Diváci poté rozhodnou, které obrazy zničit a pomocí jakých nástrojů. Carr bude mít k dispozici i plamenomet.
Programový ředitel stanice Channel 4 Ian Katz uvedl, že pokud se diváci ve studiu rozhodnou zachránit Hitlerův obraz, nebude viset v jedné ze zasedacích místností, ale televize se díla „vhodným způsobem“ zbaví.
Jimmy Carr čeká, že bude kvůli vtipu o holokaustu Romů „zrušen“
„Každé umělecké dílo má své obhájce,“ vysvětlil Katz koncepci pořadu. „Najde se někdo, kdo bude obhajovat nikoli Hitlera, ale to, že jeho morální charakter by neměl rozhodovat o tom, zda umělecké dílo existuje, nebo ne,“ prohlásil. Katz dodal, že pořad oslavuje dlouhou tradici „obrazoborectví a neúcty“ stanice Channel 4, která kdysi vysílala pitvu a podávala lidem drogy v přímém přenosu.
Stanice si najala odborníka na umění, který díla koupil „od renomovaných aukčních domů“, ačkoli o pravosti Hitlerových děl panují dlouhodobé pochybnosti.