Článek
„Odpovědí na velmi specifické zadání byla uvolněná, otevřená architektura improvizace a vytváření potenciálů. Zásadní vrstvu totiž tvoří vlastní život, vybavení a tvorba obyvatel – volný nábytek z předchozího bytu, obrazy vlastní i od přátel či svítidla z druhé ruky. Koncept počítal také s tím, že část prací se uskuteční svépomocí,“ uvádějí architekti David Neuhäusl a Matěj Hunal.
Lapidární mřížka dlažby se rozlila také na stěny
„Vstupní halu a kuchyni propojila lapidární mřížka dlažby, která se vesele rozlila také na stěny – posunutí spárořezu nad sporákem se zásuvkou pro budoucí digestoř vytváří oltář vaření. V pokojích se vyspravila původní, krásná dřevěná podlaha. Otvory po vybourání původních dveří v betonové zdi zůstaly nahrubo osekané,“ dodávají autoři.
Avantgardní charakter chodby
Koupelna s tyrkysovou spárovačkou se přisvětlila obligátními luxfery. Nosná stěna a stropy byly v rámci možností očištěny na beton.
Plechové dveře umožňují kreativní práci s magnety a dokreslují avantgardní charakter chodby, která kontrastuje s útulností obytných místností.
Obytný prostor funkčně propojen s ložnicí
V bytě o užitné ploše jen 56 metrů čtverečních nedošlo k žádným změnám dispozice. I přesto byl obytný prostor funkčně propojen s ložnicí a vznikl samostatný pokoj využívaný jako dětský.
Nový nábytek byl vybírán s finančním omezením
Vybavení interiéru je částečně původní a sahá od retro nábytku až po svítidla. Nový nábytek je viditelně vybírán s finančním omezením.
Vestavný nábytek a volně stojící nový nábytek je pak vyroben z překližky, a to včetně kuchyně.
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.