Článek
Zatímco v období silných dešťů, kdy se hladina řeky zvedne, a tudíž i rozlije do stran, má voda spád nějaké dva metry, nyní dosahuje 30 metrů. Nižší počet srážek vedl k poklesu Žluté řeky a voda se tudíž koncentruje jen uprostřed koryta.
Její šířka v této oblasti dosahuje od 50 do 300 metrů v závislosti na období. Neobvyklý výjev proto přilákal mnoho turistů a fotografů.
Na druhou stranu jsou vodopády díky poklesu řeky také mnohem kalnější, jelikož nižší hladina s sebou bere větší množství písku a víří sedimenty, které se na dně usadily během záplavové sezóny.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_F_G/5cssKF.jpeg?fl=cro,0,0,800,536%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Takto vypadají vodopády, když je se řeka rozlije více do stran.
Vodopády Chu-kchou jsou druhé největší v Číně, nacházejí se v provincii Ša-an-si. Mají přízvisko jediných žlutých vodopádů na světě. Nejlepším časem pro jejich návštěvu je podle cestovní agentury China Highlights duben až květen a poté od září do listopadu, kdy jsou vodopády masivnější než nyní.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_E_G/fDnjG4.jpeg?fl=cro,0,0,800,535%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Chu-kchou v zimních měsících
Zajímavým obdobím je ovšem i zima, kdy vodopády částečně zamrzají a vytvářejí tak zase zcela jiný pohled, namísto okrové barvy se mohou návštěvníci kochat stříbrnými převisy ledu