Článek
Mapa odhaluje kromě bezpečnostních a zdravotních rizik také úmrtnost na silnicích. I v této kategorii si Libye a Somálsko vedly špatně, stejně tak třeba Afghánistán nebo Venezuela.
Nejbezpečnější zemí pro sólo cestovatele je podle průzkumu Singapur
Velká část rizikových zemí se nachází v Africe či na Středním východě. Patří k nim mimo jiné Mali, Středoafrická republika, Jižní Súdán nebo část Nigérie.
Extrémní bezpečností riziko hrozí také na ukrajinském Donbasu. Cestovatelé by se měli vyhnout rovněž některým částem Mexika, v Mezoamerice i Hondurasu, v Asii zase Papui-Nové Guineji.
Nejméně rizik hrozí v severní Evropě
Drtivá většina Afriky by měla být cestovatelům zapovězena kvůli zdravotním rizikům.
Zdaleka nejhůře jsou na tom Niger, Středoafrická republika, Eritrea, Somálsko nebo Guinea, Libérie a další. Nejmenší zdravotní rizika na kontinentu hrozí v Jihoafrické republice. V Africe je také vysoká úmrtnost na silnicích.
Naopak nejbezpečnějšími zeměmi, a to i z hlediska zdravotních rizik, jsou severoevropské jako Dánsko, Norsko, Finsko nebo Island. Kromě toho také Švýcarsko nebo Slovinsko.
O zdraví se cestovatelé nemusejí obávat ve většině evropských zemí, střední riziko hrozí na Balkáně, podle mapy ale třeba i na Slovensku a dále na východ v Rumunsku, Bělorusku či na Ukrajině.
Nejnižší úmrtnost na silnicích je rovněž ve střední, západní a severní Evropě, dále v Kanadě, Austrálii či na Novém Zélandu.