Článek
Letos mají sněžítka i hodně nevšední podobu. Inspirovány jsou jimi i cukřenky, slánky nebo efektní vánoční ozdoby s umělým sněhem. Když jimi ozdobíte vánoční stromek a zatřesete jím, vyvoláte v nich pohyb drobných částic, které imitují sněžení.
Sněžítka se letos objevují i jako součást dekorativních jmenovek na stolech. Trendem je kombinovat je se stříbrnými stužkami a dekoracemi. Některé kousky také obsahují kuličky polystyrenu. Ten je hodně lehký a sněžítka jsou pak vhodná i pro zavěšení na ozdobami jinak obtěžkané vánoční stromky.
Klasikou jsou kousky ze zimní tématikou. V poslední době se ale stále častěji objevují i sněžítka s motivy zvířat. Sněžítka se totiž stávají oblíbenou interiérovou dekorací, která poslouží místo těžítek, které vyšla z módy.
Mezi netradiční kousky pak patří sněžítka s motivy, které nejsou se zimním obdobím nijak výrazně spojeny. Ty působí nadčasovým dojmem a budou vás bavit v jakémkoliv ročním období.
Pokud nechcete za sněžítka utrácet, můžete si je vytvořit i sami. Budete k tomu potřebovat průhlednou skleněnou vymytou a vysušenou sklenici s víčkem (do kterého na spodní část tavnou pistolí umístíte na střed nějakou vybranou malou figurku z umělé hmoty) a necháte pořádně zaschnout. Nejlépe do druhého dne.
Sklenici pak naplníte do dvou třetin destilovanou vodu a doplníte glycerinem koupeným v lékárně s trochou volného prostoru, aby se dovnitř vešla na víčko přilepená hračka bez přetečení.
Do sklenice pak nasypte bílé a stříbrné či zlaté třpytky, které mohou mít různé velikosti. Následně zašroubujte sklenici, zatřeste a podomácku vyrobené sněžítko je na světě.