Článek
Podnikatel Wilhelm Fuchs patřil do rodiny známých textilních podnikatelů. Jeho otec Johann ostatně zavedl v Kraslicích v roce 1862 první vyšívací stroj.
Secesní vila Wilhelma Fuchse je mohutnou rozložitou stavbou. Tvar vily je zpestřený mnoha výstupky, arkýři, balkony a lodžiemi. Na fasádě je jasně vidět inspirace místní hrázděnou architekturou s dřevěnými prvky přiznanými v omítce.
Hlavní straně vily obrácené do ulice dominuje centrální výstupek. Plocha štítu je zdobena hrázděním rámujícím centrální půlkruhové okno. Budovu také zpestřuje přiznané zdivo ve spodní části, které místy vystupuje i do fasády a vila díky němu působí starobyle.
Vstup do objektu je umístěn do rohu mezi centrální výstupek a zbytek stavby. Vchod je chráněn krytým zádveřím ve formě arkády se sloupovím a oblouky. Při výzdobě fasád bylo hojně využíváno secesních rostlinných a rustikálních motivů.
Zvýšenému přízemí vily dominuje centrální schodišťová hala. Osvětluje ji rozměrné okno s malovaným rostlinným motivem umístěné nad schodištěm.
V přízemí jsou kolem centrální haly rozmístěny po třech stranách jednotlivé pokoje. Do patra vede dřevěné schodiště s vyřezávaným zábradlím v secesním stylu. V horním patře je rozložení pokojů obdobné.
V některých místnostech v přízemí i v patře jsou dochována kachlová kamna a štukové stropy s jemným vegetabilním dekorem.
Vila Wilhelma Fuchse prošla před několika lety citlivou rekonstrukcí. V interiéru se zachovala řada uměleckořemeslných prvků a konstrukcí. V současné době v ní sídlí městská knihovna.