Článek
Do interiéru zařízeného v bohémském stylu rozhodně patří živé barvy a různé vzory. Držte se ale ekologie a recyklovatelných materiálů a zapomeňte na umělé materiály.
Volty ty, které jsou co nejpřírodnější. Vhodné jsou kožešiny, proutí, bambus nebo bavlna a různé druhy pletenin. Hodí se i hand-made prvky a tkané koberečky i orientální koberce různých motivů.
Inspirujte se u květinových dětí
Do interiéru zařízeného v bohémském stylu zapadnou i velké květinové potisky připomínající oblečení volnomyšlenkářských květinových dětí z šedesátých let minulého století.
Volte hlavně teplé a syté barvy jako je hnědá, oranžová, fuchsiová a deky i povlaky na polštáře vzniklé technikou patchwork, tedy sešíváním různých kousků látek k sobě.
Od květinových dětí přichází i inspirace projevy volnomyšlenkářství v interiéru a zájem o východní náboženství. Nebojte se proto na stěny pokojů umístit masky nebo sošky různých bůžků a symbolů z nepříliš známých kultur. Volit můžete různé cestovatelské suvenýry. Tento styl totiž spojuje různé etnické interiérové prvky.
Nesoulad mezi nábytkovými kusy tak v tomto případě výjimečně není na škodu, což ocení ti, kteří si nemohou dovolit vybavit interiér najednou nebo musí skloubit zdánlivě nesourodý nábytek.
K tomuto stylu patří i důraz na jistou pohodlnost a užívání si života. V interiéru by tak neměla chybět velká postel s množstvím různých druhů polštářů, sedáky na zemi a pohodlné křeslo.
Prim hraje i vodní dýmka coby dekorace a čínský set na servírování čaje. Nebojte se využít i staršího nábytku z antiku a bazarů, který dodá interiéru potřebnou patinu.
Bohémský interiérový styl je v současné době hodně trendy a je protipólem ke konzumnímu interiérovému vybavení, ve kterém už často starší nábytkové kusy a různé typy materiálů se známkami opotřebení nemají své místo.