Článek
Příprava projektů na výstavbu vily měla celkem komplikovaný vývoj, jak dokládají i nejednoznačné výsledky architektonické soutěže. Té se zúčastnili architekti Hanuš Zápal, Václav Neckář a František Němec. Ani jeden z jejich návrhů totiž nebylo možné bez úprav realizovat.
Nakonec zvítězil Zápalův projekt, ve kterém se předpokládalo zboření všech starších domů před správní budovou a jejich nahrazení rozsáhlou zahradou, v jejímž středu by vznikla dvojvila. Porota tedy rozhodla, že budova vznikne podle Zápalova projektu, nicméně za spoluúčasti Františka Němce.

Interiér vily je vkusný a uměřený se zachovalými historickými prvky.
Stavbu provedla plzeňská firma Josefa Štiky. Dvojvila byla z důvodu nestabilního podloží v blízkosti řeky Radbuzy založena na betonové desce uložené na celkem 270 pilotech, které slouží jako podpůrné základové konstrukční prvky.
Na interiérových materiálech se nešetřilo
Před dokončením stavby se oba obyvatelé vily rozhodli, že nejvýznamnější místnosti v přízemí nechají zařídit luxusním nábytkem dle návrhu firmy Emil Gerstel z Prahy.
Například v bytě vrchního ředitele Plášila byla navržena hala v anglickém slohu v dubu, po obou stranách cihlového krbu měly být skříňky pro likéry, kuřivo a pušky.

Stavba umožňuje pobyt na čerstvém vzduchu na prostorných terasách.
Dvojvila je samostatně stojící, symetrický objekt se suterénem a dvěma až třemi podlažími na nepravidelném půdorysu přibližného tvaru obdélníku.
Dům má dvě obdobné a zrcadlově umístěné části. Centrem dispozice obou bytů jsou dvoupodlažní, bohatě dekorované haly s ochozy s dřevěným zábradlím.

Pohled na architektonicky cenné stavby v Plzni na dobovém snímku.
Dvojvila je umístěna v zahradě, která při nábřeží Radbuzy navazuje na administrativní budovu pivovaru. Ta, stejně jako celé prostředí objektu, byla ve druhé polovině 20. století značně degradována, zejména v souvislosti s výstavbou nové silniční křižovatky. Vila dnes slouží jako administrativní budova pivovaru.
