Článek
Co od koupelnové předložky očekáváme? Kromě krásného vzhledu samozřejmě i jisté praktické vlastnosti. Zejména preferujeme měkkost, savost, snadnou údržbu a rychlé schnutí.
Krásky na podlaze
Textilie v koupelně na sebe strhnou pozornost, předložku nevyjímaje. Může ladit s odstínem ručníků, dekorací, anebo se barevně naprosto odlišovat.
Koupelnová předložka nám pomůže i kouzlit s prostorem. Jestli je koupelna malá a bez denního světla, volte předložky světlejší barvy, drobné vzorky a neutrální odstíny. Opticky totiž prostor zvětší.
Minimalistickou koupelnu v moderním střihu, která může působit chladně a odtažitě, prozáří materiál s divokými kontrasty, v sytých barvách a s plastickým vzorem.
Co je v nabídce
Od kvality a materiálu se odvíjí cena, můžete mít předložku do sto korun, ale i za tisíce od designového návrháře.
Časté jsou předložky akrylové, které rychle schnou, dobře sají vodu, jsou antibakteriální, drží si dlouho svůj vzhled.
Další možností jsou přírodní materiály: bavlna, vlna a jejich bio verze. Jsou měkoučké, velmi příjemné pro bosou nožku.
Na trhu je i produkt z ultra jemného polyesterového vlákna, které na dotek připomíná heboučký samet. Tyto jedinečné předložky mají plastické vzory, které se vytvářejí s pomocí unikátní technologie, a to jen v České republice (konkrétně firma Grund).
Může se vám hodit na Zboží.cz:
Údržba předložek
Podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, pereme. Z informačního štítku zjistíme, zda jde o bavlnu, polyamid, akrylát atd.
Předložka zachytí spoustu prachu, proto ji před vhozením do bubnu pračky pečlivě vyklepeme. Teplotu nastavíme obvykle na 30 °C, nepoužíváme bělidla (zničí předložky s protiskluzovou úpravou).
Koupelnové předložky necháme volně vyschnout. Sušičky jsou, zvláště pro přírodní materiály, nevhodné.